Úvod > Kalendář akcí > Festival ClassFest – opera – Dove è amore è gelosia (1768)
Hudební a divadelní akce

Festival ClassFest – opera – Dove è amore è gelosia (1768)

  • 27. srpen 2021 19:00 - 20:30
Hudební Festival ClassFest 2021 uvádí barokní operu Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost) od Giuseppe Scarlattiho (1718 – 1777),
Studentský hudební Festival ClassFest 2021 uvádí Komickou operu buffa pro čtyři hlasy Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost), kterou na objednávku J. A. Schwarzenberga zkomponoval Giuseppe Scarlatti, synovec buď Alessandra nebo Domenica Scarlattiho. První uvedení se konalo v divadle na zámku v Českém Krumlově u příležitosti svatební návštěvy Jana Schwarzenberga dne 24. července roku 1768. Operu dirigoval sám Giuseppe Scarlatti a libretto napsal Marco Coltellini, známý svými librety pro Josepha Haydna. Coltellini také při premiéře zpíval i postavu Patrizia.

Režie a výtvarný koncept: Marek Řihák
Dirigent a hudební nastudovaní: Ondřej Bernovský
 
Vespetta: Linda Kunclová
Clarice: Nela Skarková
Patrizio: Vincenc Ignác Novotný
Orazio: Jan Kukal
Barokní orchestr Capella Classfestiana
 
ClassFest – studentský hudební festival "bez hranic", organizovaný přímo studenty klasické hudby. Jeho 2. ročník se koná v termínu od 23.8. do 28.8. 2021 v Petrovicích u Sedlčan. Festival v tomto období zrealizuje celkem 6 kulturních akcí v 5 městech a obcích Středočeského a Jihočeského kraje (Sedlčany, Písek, Planá n. L., Petrovice, Drážkov), na kterých bude prezentovat špičkové mladé umělce studujících v Čechách i zahraničí. Promyšlenou dramaturgií festival usiluje o podněcování zájmu nejen o klasickou hudbu, ale o kulturu obecně v generaci mladých. Letošní ročník se koná pod záštitou senátora a starosty obce Petrovice Petra Štěpánka.
Více informací o programu a vstupenkách na www.classfest.cz 


Giuseppe Scarlatti (1718 Neapol – 1777 Vídeň)
Od roku 1739 žil v Římě, poté ve Florencii a do roku 1744 v Lucce. Se svojí ženou Barbarou, operní zpěvačkou, žil krátce ve Vídni roku 1748, ale zanedlouho se vrátil zpět do Itálie – roku 1752 se v Benátkách hrály jeho dvě opery. Pobýval i krátce ve Španělsku a v Neapoli, ale potom žil především v Benátkách a ve Vídni. Zde působil jako hudební skladatel pro baletní představení divadla Kärntnertortheater.
V polovině roku 1760 ho cesty zavedly do Španělska a později pracoval ve Vídni pro rodinu Schwarzenbergů. Byl učitelem hudby členů rodiny princezny Marie Teresie a Marie Arnoštky a později i kněžny Marie Eleonory ze Schwarzenbergu.
Složil více než 30 oper, které byly hrány v mnoha italských městech a ve Vídni. Je oceňován jeho přirozený dar pro melodiku, jeho vynikající zvládnutí žánru komické opery a jeho všeobecně okouzlující hudební styl.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
28.9.
Rozloučení se sezónou v Zeměráji

Rozloučení se sezónou v Zeměráji

Kovářov, Jižní Čechy
25.2.
Milevské maškary 2022

Milevské maškary 2022

Milevsko, Jižní Čechy
5.8.
6.8.
Highjump 2022

Highjump 2022

Hřiměždice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Jižní Čechy
U Květů

U Květů

Milešov, Jižní Čechy
Ubytování v Ouklidu

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice, Jižní Čechy