Úvod > Aktuality > Několik voňavých tipů, kam se vypravit na jablečné slavnosti
Několik voňavých tipů, kam se vypravit na jablečné slavnosti
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Několik voňavých tipů, kam se vypravit na jablečné slavnosti

  • Vydáno17. září 2021
Slavností jídla není nikdy dost a fandí jim i nadcházející podzim. Portál Kudy z nudy vás proto zve na záplavy dobrot z jablek. Že podzim voní a chutná po jablkách se přesvědčíte hned na několika místech.
Čerstvě lisované jablečné mošty, pečené i nepečené jablečné dobroty a další pochoutky z jablek ochutnáte například na Jablkobraní, které se koná v sobotu 18. září v zámeckém areálu Ctěnice na okraji Prahy. Zámecká zahrada poskytne letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice, které můžete ochutnat, a to i ve formě čerstvě lisovaného moštu. Cukrářská řemeslná dílna nabídne zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé návštěvníky. 

Milujete štrúdl neboli hezky česky závin? Tak to nesmíte chybět v sobotu 18. 9. v Jesenici na Rakovnicku, kde se od 13:00 hodin ve zdejším muzeu pořádají Štrúdlové slavnosti. Každý, kdo se bude chtít přihlásit do soutěže, nechť donese vlastnoručně upečený štrúdl v sobotu 14.9. do 12 hodin do muzea.
štrůdl
Pěkným tipem, kam se ještě vypravit za jablky, je Jablečný den na zámku Krásný Dvůr, který se koná v sobotu 2. října 2021. Návštěvníci se mohou těšit na jarmark na zámeckém nádvoří a mnoho hudebních a divadelních představení. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o nejlepší jablečný produkt a jablečný štrůdl. Klasické prohlídky zámeckých interiérů doplní dětské prohlídky v doprovodu komtesy nebo mladého hraběte.

JablkaVe stejný den se konají také Slavnosti jablek na Krasíkově, nedaleko Konstantinových Lázní. Na jarmarku se představí řemeslníci z okolí, kteří nabídnou šperky, dekorace a bytové doplňky, keramiku ale i ručně šité a pletené oděvy. Organizátoři letos kromě řemeslného jarmarku a workshopů pro děti slibují více jablečných specialit, moštu i delší kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslný jarmark, stánky s občerstvením a bohatý kulturní program. Chybět samozřejmě nebudou jablečné pochoutky a moštování.
Hody s plody podzimu v Borovanech

8.10.
Hody s plody podzimu v Borovanech

Gastronomicko – kulturní akce Hody s plody podzimu v areálu kláštera Borovany. Je pro vás připraven bohatý kulturní program, tvořivé dílny pro děti, včelí hrátky a jarmark, celé odpoledne koštování, moštování, pečení v peci, otevřené středoevropské vinné sklepy.