Úvod > Aktuality > Chřestová sezóna je v plném proudu! Kde ochutnáte zelený i bílý chřest?
Chřestová sezóna je v plném proudu! Kde ochutnáte zelený i bílý chřest?
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Chřestová sezóna je v plném proudu! Kde ochutnáte zelený i bílý chřest?

  • Vydáno12. května 2022
Přemýšlíte, co dobrého si udělat k obědu nebo večeři, abyste si pochutnali, ale zároveň se nejednalo o kalorickou bombu? Vyzkoušejte chřest, který patří k první jarní zelenině. Jeho sezóna u nás trvá přibližně od poloviny dubna do konce června. Je zdravý, dobrý a jeho příprava není žádná věda. Ale pokud si jeho úpravou nejste zcela jisti, vypravte se na chřestové gastronomické akce, které vám přinesou spoustu inspirace! Skvělý chřest pak zakoupíte přímo v pěstírnách.
Farmářské trhy na Kubáni

24.5.
Farmářské trhy na Kubáni

Farmářské trhy na Kubáni jsou otevřeny v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Ve všední dny 8-16, v sobotu 8-14. Bující jaro pomalu přináší rozmanité barvy sazenic zeleniny, uskladněné kořenovky, brambor, pečiva slaného i sladkého, cukrovinek, květin, ale i sýrů a ostatních mléčných výrobků, uzenin a masa.

10 tipů  na restaurace CzechSpecials, kde můžete ochutnat výborný chřest

10 tipů na restaurace CzechSpecials, kde můžete ochutnat výborný chřest

Sezona českého chřestu, krále jarní zeleniny, je v plném proudu! Tato delikatesní zelenina, která svou jemnou a okouzlující chutí dokáže vaše gastronomické výtvory pozdvihnout do nebeských výšin, je velice zdravá. Je bohatým zdrojem vitamínu C, E, skupiny vitamínů B, kyseliny listové, z minerálů hlavně draslíku a zinku a má i vysoký obsah vlákniny. Již od antiky se užívá jako přírodní afrodiziakum. Pěstování chřestu má v Česku dlouholetou tradici a málokdo ví, že český chřest je ve světě vyhlášený pro svou vysokou kvalitu.

Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích 2022

20.5.
22.5.
Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích 2022

O víkendu 20. – 22. května proběhne již 28. ročník Slavností chřestu a vína. Kromě snoubení vína a chřestových specialit se můžete těšit na hudební program, program pro děti, potravinový a řemeslný trh a prodej čerstvého chřestu.

Sezóna chřestu 2022 – kupte si jej na farmě v Hostíně u Vojkovic

14.4.
30.6.
Sezóna chřestu 2022 – kupte si jej na farmě v Hostíně u Vojkovic

Pro ten nejlepší gurmánský zážitek platí, že ideální je nakoupit rovnou „z pole“ – to umožňuje prodej přímo v areálu farmy v Hostíně u Vojkovic, 20 minut od Prahy. Během chřestové sezóny zde mají otevřeno každý den od 7 do 17 hodin.

Plzeňské farmářské trhy 2022

19.3.
17.12.
Plzeňské farmářské trhy 2022

Na Plzeňských farmářských trzích můžete ochutnat a zakoupit velmi kvalitní, autentické, místní (tuzemské) potraviny pěstované a zpracovávané s láskou a respektem k zákazníkům, kterým jsou určeny. Plzeňské farmářské trhy se konají vždy v sobotu od 8 do 12 hodin.

Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2022

21.5.
22.5.
Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2022

Opět se sejdou gourmeti, milovníci dobrého jídla a pití s kuchaři, odborníky na moderní gastronomii a výrobci kvalitních potravin na litomyšlském Smetanově náměstí, aby vzdali hold Magdaleně Dobromile Rettigové, průkopnici české kuchyně.