!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Expozice čínského umění na téma “Sto let – Směrem do střední Evropy“
“Sto let – Směrem do střední Evropy“
"> “Sto let – Směrem do střední Evropy“ "> “Sto let – Směrem do střední Evropy“ "> “Sto let – Směrem do střední Evropy“ "> “Sto let – Směrem do střední Evropy“
10.12.
31.3.
+ Přidat foto

Expozice čínského umění na téma “Sto let – Směrem do střední Evropy“

Kdy 10. prosinec 2019 10:00 - 31. březen 2020 20:00 Výstavy
Poznejte tajemství čínského umění v Illusion Art Museum Prague.
Muzeum iluzivního umění v Praze ve spolupráci s Národní uměleckou nadací, Sichuanskou akademií výtvarných umění a Českým centrem Číny otevřelo novou expozici čínského umění na téma “Sto let – Směrem do střední Evropy“ a zpřístupnilo jedinečné sklepení z 12. století.

V autentickém prostředí historického domu “U Červené lišky“ na Staroměstském náměstí se můžete seznámit s uměním prezentujícím pohled čínských umělců na Českou republiku. Spojení starých sklepů a barevných čínských obrazů vytváří jedinečný kontrast, který Vám přinese nevídaný umělecký zážitek. Celkem je pro Vás připraveno 97 obrazů z dílen osmi významných akademií výtvarného umění, Čínské výzkumné akademie umění a vybraných mladých umělců. Kromě obrazů s českou tématikou si můžete prohlédnout i klasické čínské náměty. 

Výstava je otevřena pro návštěvníky do 31.03.2020.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 1. 2020