!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sex Machine Museum
Zážitky

Sex Machine Museum

Sex Machines Museum je prvním muzeem na světě, které je věnováno sexuálním zařízením – moderním i historickým. Ve třech patrech muzea se nachází řada kuriozit, mechanických erotických přístrojů a oblečení, ale také erotické umění. Muzeum je přístupné dospělým starším 18 let.
Sbírku předmětů pocházejících z celého světa, založil italský podnikatel Oriano Bizzocchi. Původně hledal kuriozní předměty pro své muzeum kuriozit v San Marinu a přitom objevil několik starodávných sexuálních pomůcek. Dnes Sex Machines Museum přestavuje více než 200 sexuálních pomůcek z celého světa.

Tři patra muzea nabízejí vedle mechanických erotických přístrojů také erotické umění, projekce retro erotiky v dobovém kinematografu, výstavku erotického oblečení, sbírku prezervativů i latexových údů. V první místnosti si můžete prohlédnout historické korzety, podprsenky, noční košile a  jiné erotické prádlo. Ve druhém patře vás překvapí historické předměty a stroje, například pásy cudnosti, antimasturbačními aparáty nebo první mechanické robertky, které se obsluhovali ruční kličkou. Mezi kuriozity patří mobilní dřevěný domeček s malými okénky. Ten sloužil hlavně v době jarmarků – nahá žena si lehla dovnitř a její pasák pak za poplatek nechal podívat ostatní může malými okénky. Poslední patro muzea je zasvěceno šokujícím sadomachistickým praktikám.

Klíč k pochopení Sex Machines Museum je ale také v zábavě a v divení se, v tom, jak na nás zapůsobí pohled na celou řadu patentovaných, avšak nikdy nesestavených přístrojů a předmětů. To všechno nás vede k zamyšlení nad tím, jak se již od antických dob člověk potýkal ve vymýšlení a sestavování sexuálních zařízení sloužících ke zvětšení své sexuální rozkoše s kreativitou a fantazií.
Zobrazit více