Úvod > Kalendář akcí > Enduro Race Špičák
Enduro Race Špičák
">
10.9.
12.9.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Enduro Race Špičák

Kdy 10. září 2021 – 12. září 2021
Sportovní areál Ski&Bike Špičák přivítá závod České Enduro Série – Enduro Race Špičák.
Září je už také několik let ve Ski&Bike Špičák časem pro další disciplínu spojenou s horskou cyklistikou – cyklistickým endurem: Enduro Race (11.-12.9.) V areálu a jeho okolí se pojede celkem 5 rychlostních zkoušek.

START: Hlavní závod startuje v neděli v 09:00. Vyjíždět se bude v 5min intervalech, kdy se do závodu vydá vždy 10 závodníků. Startovat se bude v obráceném pořadí, tedy od nejvyššího čísla. První se do závodu vydá dětská kategorie, následovat bude kategorie Hobby a Race, nejnižší číslo kategorie Race vystartuje poslední.  

CÍL: bikepark Špičák

TRASY: Celková délka závodu (měřené úseky a transfery) cca 30 km.

DĚTSKÉ ZÁVODY: V neděli start dětského závodu od 09:00 startuje se do transféru. Doprovody pro děti povoleny     
 

Šestým podnikem a zároveň i posledním finálovým závodem letošní sezóny se ve sportovní areálu Ski&Bike Špičák uzavře Česká Enduro Série. V neděli 12.září vyrazí na trať Kona Enduro Race Špičák už v 9 hodin ráno první jezdci a jezdkyně. Startovat se bude v prostoru před lanovkou areálu ve skupinách po deseti závodnících v pětiminutových intervalech. Předpokládaný konec je okolo 16 hodiny, kdy budou vyhlášeny výsledky.

 

V průběžném pořadí elitní mužské kategorie jsou po pěti závodech série v čele známá jména z předchozích let – Milan Myšík před Přemkem Tejchmanem, třetí pak je Jakub Říha. Na nedělním startu by neměli v dalších kategoriích chybět například Michal Prokop (trojnásobný mistr světa ve fourcrossu) či bratři Petr a Vlastimil Hynčicové. Celkem se bude závodit ve třech hlavních kategoriích dospělých: Race, Hobby a premiérově i na elektrokolech – E-bike. Dále pak v několika juniorských a dětských.  

 

V rámci špičáckého závodu si mohou jezdci vyjet též body a nominaci do světové Enduro World Series (EWS). Na startu se proto objeví i zahraničních účastníci např. z Německa, Slovenska nebo Polska.      

 

Trať špičáckého endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Bikeři postupně vystoupají na vrcholy Pancíře, Špičáku a Belvederu. Z pěti „erzet“ se dvě pojedou ve Ski&Bike Špičák. Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s. Slibuje, že stejně jako v předchozích letech nepřipraví závodníkům žádné extrémy, ale půjde o zábavné a různorodé „erzety“ po lesních pěšinách a hrabance.    

 

Jinak lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o tomto víkendu v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu – pěší, nezávodící cyklisty a bikery.

 

Cyklistické enduro je tradičně posledním sportovním podnikem letní sezony ve Ski&Bike Špičák, která je i letos hlavně díky prázdninovým měsícům opět úspěšná. Každodenní letní provoz pak skončí ve Ski&Bike Špičák ve středu 15. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je kvůli ochraně zdejší přírody otevřen jen o víkendech a státních svátcích až do neděle 31. října. 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 9. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
Hotel Špičák

Hotel Špičák

Železná Ruda, Šumava
Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Šumava