Úvod > Kalendář akcí > Český pohár vodáků 2022 na Úhlavě
Český pohár vodáků 2022 na Úhlavě
"> ">
10.9.
Přidat foto
Sportovní akce

Český pohár vodáků 2022 na Úhlavě

Stejně jako každý rok i letos bude pořádat TJ ČSAD Plzeň Český pohár vodáků na Úhlavě. Jde o vodácký turistický závod určený mládeži a široké vodácké veřejnosti v nejzajímavějším úseku horního toku řeky Úhlavy. Na trati je umístěno dvacet branek soustředěných do 6 míst.
Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988. Soutěž je od roku 1999 součástí prestižního seriálu závodů, které organizuje Český svaz kanoistů. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z nýrské přehrady. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou. Trať závodu je dlouhá 10 km, její obtížnost je do WW I+.
 
Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M.Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (cca 350 závodících) je trať také otevřena široké vodácké veřejnosti. V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení. Start závodu je pod vodní nádrží Nýrsko (z města směr na Železnou Rudu) a cílem je most u obce Úborsko 5 km za Nýrskem.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Nýrsko

Autokemp Nýrsko

Nýrsko, Plzeňský kraj
Tři domky

Tři domky

Dešenice, Plzeňský kraj