Úvod > Kalendář akcí > Highjump 2022
Highjump 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
5.8.
6.8.
Přidat foto
V Srpnu 2022 se v žulovém lomu v Hřiměždicích koná další, již 23. ročník, jednoho z nejatraktivnějších extrémních sportů – high divingu.
V žulovém lomu v obci Hřiměždice nedaleko středočeské Příbrami se o prvním srpnovém víkendu uskuteční největší středoevropský cliffdivingový závod. I letos se můžete představí přední evropští i světoví skokani.

I letos do lomu přijedou zástupci světové elity extrémních skoků do vody. Letos se skokaní utkají ve skocích z 12, 16, 20 a nově i 25 metrů. Po skončení skokanského programu začíná obvykle kolem lomu after party.
 
Hřiměždice ve Středočeském kraji vešly ve známost díky extrémnímu sportovnímu žánru, jehož dechberoucí show se v místním lomu poprvé předvádělo před osmi lety. Málokdo možná ví, že místní lom byl v minulosti využíván armádními potápěči. V současné době se využívá i pro rekreační účely, fanoušci skoků do vody z výšky (10m) si zde přijdou na své a kdo skokům do vody neholduje, může se jen tak slunit na molu.

V roce 2022 již po třiadvacáté se české veřejnosti v Hřiměždicích nabízí ke shlédnutí dokonalé ukázky  ekvivalentu nejstaršího extrémního sportu světa cliffdivingu. Do Hřiměždic se opět sjedou nejlepší čeští i světoví skokani do vody v otevřené přírodě. Stejně jako v předchozích letech čekají celé dva dny na návštěvníky nevšední zážitky -  skoky z platformy 12, 16 a 25 metrů nad vodní hladinou nebo závod ze speciální pětimetrové houpačky . Kromě nevšedních sportovních zážitků z  Highjumpu jsou připraveny také hudební koncerty a další akce v rámci doprovodného programu a samozřejmě občerstvení pro pohodovou podívanou a příjemný pobyt na této akci. Pro vyznavače lehčích sportovních disciplín bylo u lomu vybudováno sportovní hřiště kde si můžete zahrát plážový volejbal.

Ani pro milovníky filmového umění není toto místo bez zajímavosti, natáčelo se zde několik filmů jako například Výchova dívek v Čechách anebo Bobule2. 

Ani letos nebude chybět různorodé občerstvení. Organizátoři se snaží vybrat a zajistit účast zajímavých stánků s jídlem různých druhů a míst původu. Proto bude možné ochutnat vietnamskou, thajskou, italskou, španělskou i českou kuchyni. Samozřejmostí je dobře vychlazené pivko a další alko i nealko nápoje.

Provozovatel

Highjumping, z.s.

1
262 14 Hřiměždice
Tel.:
+420 777 189 055
Email:
napistenam@highju...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.highjump.cz
GPS:
49,687116 14,275920
 
 

Vstupné

Cena: 700 Kč

 

Časová náročnost

48,0 hodin

 
 
25.6.
26.6.
Bmx Camp

Bmx Camp

Nečín, Středočeský kraj
17.6.
19.6.
Circus Culture Fest

Circus Culture Fest

Nalžovice, Středočeský kraj
1.4.
31.10.
Vznik a dvě desetiletí budování Skanzenu Vysoký Chlumec

Vznik a dvě desetiletí budování Skanzenu Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Středočeský kraj
2.7.
Posedlí Dakarem Open Air – Sedlčany

Posedlí Dakarem Open Air – Sedlčany

Sedlčany, Středočeský kraj
Public Jukebox Krištofa Kintery

Public Jukebox Krištofa Kintery

Svatý Jan, Středočeský kraj
Centrum Ochrany fauny ČR Hrachov u Sedlčan

Centrum Ochrany fauny ČR Hrachov u Sedlčan

Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj
Hrachovské menhiry

Hrachovské menhiry

Svatý Jan, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Borotice, Středočeský kraj
Zmrzka u Ádi v Kamýku nad Vltavou – Andělská zmrzka

Zmrzka u Ádi v Kamýku nad Vltavou – Andělská zmrzka

Kamýk nad Vltavou, Středočeský kraj
Pekárna Křepenice

Pekárna Křepenice

Křepenice, Středočeský kraj