Úvod > Aktuality > Highjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody
Letní sporty

Highjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody

  • Vydáno2. srpna 2023
Největší cliffdivingový meeting střední Evropy, přední světoví skokani ze světové série, česká skokanská elita, nabušený hudební program na několika podiích i zahraniční hudební hvězdy. To vše nabízí letošní ročník Highjump 2022. Ten se uskuteční v termínu 5. a 6. srpna již tradičně v lomu v Hřiměždicích u Příbrami.

Cliffdiving nejvyšší úrovně – skoky z 12, 16, 20 a 25 metrů

highjumpI letos do hříměždického lomu přijedou zástupci světové elity extrémních skoků do vody na Highjump 2023. Letos se skokani utkají ve skocích z 12, 16, 20 a 25 metrů. Na návštěvníky také čeká hudební program na několika podiích. Mezi účinkujícími letos bude například kapela PSH, Poeta, HalbaxMarkee Ledge, MonoStereo, Phonetic, Madface, Rido nebo djové Friky, Kewu, Herby a další. Účast na otevřeném mistrovství ČR přislíbili skokani z celého světa.

K českým favoritům patří lyžařka Monika Nováková, která představuje jednu z našich nejlepších freeriderek, jezdící sérii Freeride World Qualifier. Hříměždický lom přivítá i letos 26letého švýcarského skokana ze Ženevy – Jeana-Davida Duvala! Už jako 4letý vid začal skákat do vody a o 15 let později se začal věnovat Highdivingu. Sport ho učaroval a trénuje i 20 hodin týdně!

High JumpMezi nejlepší dánské reprezentanty patří skokanka Annika „BB“ Bornenusch. Této dívce se přezdívá "Dánská šampionka všeho" jelikož získala nejen četné zlaté medaile ve skoku do výšky, ale také na snowboardovém big airu, blobbingu atd. V roce 2021 na Highjumpu vyhrála dámskou kategorii. Další, na koho se můžete těšit, je Mads Søndergaard, Jonas Madsen Lasa Schallera nebo Jan Wilka. Miláčkem hříměždického lomu je 76letý Peter Roseney ze Švýcarska. Jako jediný z celého startovního pole předvádí skoky z 16 metrové výšky ukončené hlavou vpřed! Peter Roseney je již stálicí Highjumpu a letos přijíždí pojedenácté.

Highjump ale dává šanci i vycházejícím hvězdám tohoto sportu – z Belgie přijede Lander Roels, původně gymnasta anebo nebojácná Američanka Kimberley Benson. Slovo strach je jí cizí, dokáže skákat jak klasické čisté cliffdiving skoky, tak placáky z obrovských výšek. Se skákáním začala před třemi lety, zajímavostí je že nikdy nedělala gymnastiku ani akrobacii. Cliffdiivng jí učaroval natolik, že již dva roky ho dělá profesionálně.
 

Nabitý doprovodný program a nejextrémější sporty

Exhibiční skoky highjumpKromě skoků do vody čeká na návštěvníky mnoho doprovodného programu přímo ve vodě nebo v okolí lomu. Na několika hudebních podiích vystoupí během pátečního a sobotního večera hudební skupiny a djs. Hudební zóny budou rozděleny žánrově a fanoušci se mohou těšit na rozmanité hudební styly od rapu, reggae, elektronickou taneční hudbu a další.

V rámci letošního závodu v cliffdivingu se v lomu bude opět skákat z výšky 25 metrů a možná i výše. Pro ty nejodvážnější a profesionální skokany bude na akci připravena teleskopická pracovní plošina. Exhibiční skoky z těchto výšek sice nepatří do oficiálního závodního programu, ale právě exhibice vybraných skokanů bývá pro diváky tím největším lákadlem. Plošina o maximálním výškovém dosahu až 28 metrů totiž skokany a skokanky dokáže dopravit ještě výše nad vodní hladinu než tomu je při skocích ze skokanské platformy. Určitě se můžete těšit na skoky Lasa Schallera, Jan Wilka a dalších top skokanů. Při těchto kouscích dopadají skokané do vody v rychlosti zhruba 90 kilometrů v hodině!

highjumpMezi pauzami skokanských závodů se přímo na vodní hladině představí ti nejlepší splashdivingeři a flyboardeři. Speciálně Splashdiving show by X-Diving Team jsou asi největší blázni, které v Hříměždicích můžete vidět. Jedná se o jedny z nejvýraznějších představitelů takzvaného splash divingu na světě. Skoky stylových placáků z extrémních výšek berou dech. Šéfem celého teamu je Christian Elvis Guth, který je držitelem světového rekordu skoku splash z výšky 43 metrů. Společně s ním přijedou do lomu další splashdiveři.

highjumpAni na čtyřiadvacátém ročníku Highjumpu nebude chybět show ve flyboardingu. Poměrně nový sport, při kterém se borci díky flyboardu vznášejí několik metrů nad vodní hladinu, se již stal součástí Highjumpu. V minulých letech jste mohli vidět přední české flyboardisty předvádět svoje triky. Petr Civín je jeden z nejlepších flyboardistů v Evropě. Má za sebou mnoho účastí na mezinárodních závodech po celém světě, kde poměřil síly se světovou elitou. Petr je dokonce vícemistrem Evropy a na světovém šampionátu skončil na pěkném čtvrtém místě.

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom v Hřiměždicích využívali dříve armádní potápěči, dnes je zde oblíbené rekreační místo, kde můžete skákat do vody z výšky až deseti metrů nebo se slunit na molu.

Další aktuality

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

V sobotu a v neděli 23. a 24. září 2023 se můžete podívat na hrad Karlštejn, ale také do podhradí, kde bude probíhat Karlštejnské vinobraní. Na programu bude přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám císař Karel IV., který by letos oslavil své 707. narozeniny. Doprovázet jej bude jak jeho choť císařovna Eliška Pomořanská, tak více jak 300 dvořanů z Karlova dvora. V sobotu pojede na Karlštejn speciální Karlštejnský expres.
Středočeský kraj | Gurmánská turistika

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi na víkend 23. až 24. září 2023 po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava

Během tohoto víkendu 22. až 24. 9. 2023 proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem další ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří – Kůň 2023. Na výstavě bude vystaveno více než 120 koní všech plemen – uvidíte plemena teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníky a miniaturní koně, ale i plemena oslů. Návštěvníci si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele.
Středočeský kraj | Příroda

Vodní dům Hulice nabízí zábavu i poznání

Vodní dům u přehrady Želivka je moderní návštěvnické středisko, které nabízí spoustu zábavy s hlavním důrazem na vodu a zdejší evropsky významnou lokalitu. Ve Vodním domě najdete moderní expozici, která atraktivní formou seznámí vás i vaše děti s dvěma tvářemi vody. Představí vám vodu jako životní prostředí vodních rostlin a živočichů i jako nezbytnou podmínku našeho života. Venku vás čekají interaktivní exponáty a hrátky s vodou.
Středočeský kraj | Životní styl

Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do konce října

Přiblížit si a vyzkoušet zapomenutá řemesla, poznat atmosféru středověké vesnice s replikami staveb, podívat se jak se kdysi pěstovaly hospodářské plodiny, jaké znali lidé bylinky a stromy, zabloudit v bludišti atd. To vše můžete zažít v historické vesnici Botanicus. Historická vesnička má letos otevřeno do 29. října 2023, proto byste s její návštěvou neměli dlouho otálet.
Středočeský kraj | Zážitky

Vyjeďte si parníkem na Mělník

Přemýšlíte, kam vyrazit v neděli? Pokud vás láká dobrodružství na lodi, vyzkoušejte netradiční výlet do Mělníka. Parníky z Prahy do Mělníka jezdí jen čtyřikrát během roku, ovšem tato plavba je letos již poslední! Proto neváhejte, naloďte se na palubu a vydejte se poznávat krásy české vlasti z lodní paluby.
Středočeský kraj | Zážitky

Projděte se s kocourkem Mikešem Ladovým krajem

Vzpomínáte si na pohádku o tom, jak Mikeš s Pašíkem jeli na trakaři na pouť do Mnichovic? Nebo na tu, jak šel černý kocourek do světa? Vydejte se po jeho stopách v sobotu 16. září 2023 a navštivte místa, kde prožil všechna svá dobrodružství. Letos se koná už 20. ročník oblíbené podzimní akce.
Středočeský kraj | Letní sporty

Sobotní slavnosti propojí vltavské břehy mezi Klecany a Roztoky

V sobotu 16. září se od 13 hodin odopoledne až do půlnoci opět propojí vltavské břehy mezi obcemi Klecany a Roztoky u Prahy proplouvajícími loděmi, díky kterým si návštěvníci budou moci užít program 11. ročníku Slavností pravého a levého břehu. Oba břehy nabídnou koncerty, divadla, soutěže, hry a mnohem víc. V bohatém sportovním a kulturním programu pro celou rodinu, bez vstupného, si najde každý to své. Cílem slavností je vzájemné setkání, společné zážitky, spolutvoření i prezentace obcí.
Středočeský kraj | Zážitky