Úvod > Aktuality > Highjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody
Highjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Highjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody

  • Vydáno26. července 2022
Největší cliffdivingový meeting střední Evropy, přední světoví skokani ze světové série, česká skokanská elita, nabušený hudební program na několika podiích i zahraniční hudební hvězdy. To vše nabízí letošní ročník Highjump 2022. Ten se uskuteční v termínu 5. a 6. srpna již tradičně v lomu v Hřiměždicích u Příbrami.

Cliffdiving nejvyšší úrovně – skoky z 12, 16 a 20 metrů

highjumpI letos do hříměždického lomu přijedou zástupci světové elity extrémních skoků do vody. Letos se skokani utkají ve skocích z 12, 16 i 20 metrů. Na návštěvníky také čeká hudební program na několika podiích. Mezi účinkujícími letos bude například kapela PSH, Fast Food Orchestra, MonoStereo nebo djové Friky, Madelaine, Lillou a další. Účast na otevřeném mistrovství ČR přislíbili skokani z celého světa a také účastníci světové skokanské série Red Bull Cliffdiving. Kromě klasického cliffdivingu svou účast potvrdila také německá reprezentace v čele se světovým rekordmanem ve skoku stylového placáku Christianem „Elvisem“ Guthem.

High JumpKromě skoků do vody čeká na návštěvníky mnoho doprovodného programu přímo ve vodě nebo v okolí lomu. Na několika hudebních podiích vystoupí během pátečního a sobotního večera hudební skupiny a djs. Hudební zóny budou rozděleny žánrově a fanoušci se mohou těšit na rozmanité hudební styly od rapu, reggae, elektronickou taneční hudbu a další. V hudebním programu lze najít například legendu českého rapu PSH, reggae ska kapelu Fast Food Orchestra, uskupení s názvem Neandrtal Project, za kterým stojí DJ Friky společně s Martinem Svátkem a David Trumpeteer. Samostatnou chill a hudební zónu si připravila také Prima Cool. Tam budou mít možnost fanoušci přes den odpočinout a nabrat síly na další večírek. Ten se v prostoru Coolife zony rozjede vždy po skončení skokanských závodů v lomu. V line upu lze najít djs jako Madelaine, Schwing, Lillou nebo Petr K. Samozřejmostí bude dostatek jídla a pití v připravených barech a stáncích. Vstupenky na akci lze kupovat s síti Tickestream za výhodnou cenu 860 Kč.
 

Flyboard a splashdiving – nejextrémější sporty

highjumpMezi pauzami skokanských závodů se přímo na vodní hladině představí ti nejlepší splashdivingeři a flyboardeři. Speciálně Splashdiving show by X-Diving Team jsou asi největší blázni, které v Hříměždicích můžete vidět. Jedná se o jedny z nejvýraznějších představitelů takzvaného splash divingu na světě. Skoky stylových placáků z extrémních výšek berou dech. Šéfem celého teamu je Christian Elvis Guth, který je držitelem světového rekordu skoku splash z výšky 43 metrů. Společně s ním přijedou do lomu další splashdiveři.

highjumpAni na třiadvacátém ročníku Highjumpu nebude chybět show ve flyboardingu. Poměrně nový sport, při kterém se borci díky flyboardu vznášejí několik metrů nad vodní hladinu, se již stal součástí Highjumpu. V minulých letech jste mohli vidět přední české flyboardisty předvádět svoje triky. Petr Civín je jeden z nejlepších flyboardistů v Evropě. Má za sebou mnoho účastí na mezinárodních závodech po celém světě, kde poměřil síly se světovou elitou. Petr je dokonce vícemistrem Evropy a na světovém šampionátu skončil na pěkném čtvrtém místě.

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom v Hřiměždicích využívali dříve armádní potápěči, dnes je zde oblíbené rekreační místo, kde můžete skákat do vody z výšky až deseti metrů nebo se slunit na molu.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky