Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Den železnice na nádraží v Příbrami
Historické a vojenské akce

Den železnice na nádraží v Příbrami

V sobotu 14. září se na vlakovém nádraží v Příbrami uskuteční oslavy Dne železnice. Zábavný program, jehož hlavní atrakcí budou vyhlídkové jízdy na historické drezíně z roku 1855, je připraven od 10 do 19 hodin.
Kromě vyhlídkových jízd po železniční stanici historickou drezínou z roku 1855 můžete na příbramském nádraží v sobotu 14. září absolvovat exkurzi na pracoviště řízení provozu, prohlédnout si zajímavou železniční expozici o historii trati Zdice Protivín včetně bývalého železničního stavědla. Pro děti budou připraveny soutěže nebo filmová promítání s železniční tématikou.

Ve 14:00 a 17:00 hodin je pro návštěvníky připraven další díl oblíbeného divadelního představení železniční inscenace Bedřich Hrozný, tentokrát s podtitulem Nový život. Děj a postavy této hry jsou situovány do realistického prostředí jedné venkovské železniční stanice.

Den železnice připomíná datum 27. září 1825, kdy byl zahájen provoz s parní lokomotivou konstruktéra Georga Stephensona mezi anglickými městy Stockton a Darlington na trase dlouhé 40 km. Byla to revoluční změna, která nahrazovala koňské povozy, začaly se budovat tratě a postupně přecházela přeprava zboží a cestujících na železnici. Na našem území se první železnice objevila v roce 1832, kdy byla vybudována naše první koněspřežka mezi rakouským Lincem a Českými Budějovicemi.

Provozovatel

IC ČD Příbram - informační centrum

Nádraží 21
261 01 Příbram
Tel.:
+420 311 701 611
Tel.:
+420 972 251 611
Email:
praislerova@pds.p...
WWW:
www.cd.cz
GPS:
49,688979 14,003575
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Brdy a okolí
Město:
Příbram
Tipy na výlet:
Příbram a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Příbramské betlémy

Vánoční výstava nabízí ke zhlédnutí dvě desítky historických i současných betlémů z příbramského hornického regionu.
Příbram, Středočeský kraj

Čertovsky pekelný Novák

Čertovsky pekelný Novák se blíží! Tradiční, velmi oblíbená mikulášská akce v Areálu Nový rybník v Příbrami, se letos uskuteční 2. prosince od 15:30 do 18:30. Čertovsky pekelný Novák bude jako vždy plný čertů, andělů a bohatého programu.
Příbram, Středočeský kraj

Farmářské trhy Příbram

Město Příbram zve na farmářské trhy.
Příbram, Středočeský kraj

Mikulášská show

Vánoční animační show.
Příbram, Středočeský kraj

Wellness centrum Příbram

Odpočívejte a relaxujte v jedné z našich saun, provoněné parní lázni či příjemné a uvolňující perličkové lázni, to vše za doprovodu příjemné relaxační hudby.
Příbram, Středočeský kraj

TRILOBITKArta – věrnostní karta Národního geoparku Barrandien

Na území Národního geoparku se připravuje pro sezónu 2022 věrnostní karta, která bude pokrývat i území Národního geoparku Barrandien a Brdy.
Příbram, Středočeský kraj

Národní geopark Barrandien

Chcete se vydat po dně pravěkých moří? Do vzdálených časů vás přenese Geopark Barrandien, největší geopark v České republice. Geopark není jen zkamenělá minulost. Skrývá v sobě příběhy českých dějin, rozvoje průmyslu a osídlení území. Barrandien je klenotem české geologie a paleontologie.
Příbram, Středočeský kraj

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice v Ekologickém centru Orlov se snaží nejen ukázat veřejnosti nejkrásnější místa Brd na fotografiích, ale také vysvětlit, jakým způsobem je o cenné lokality této chráněné krajiné oblasti pečováno.
Příbram, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava nabízí příjemné posezení u vína, či dobrého jídla v krásných prostorech z 16. a 17. století. Restaurace Šatlava byla v roce 2003 vybudovaná v místech, kde před mnoha staletími byly hospodářské časti usedlosti, která sloužila i jako hostinec.
Příbram, Středočeský kraj

Hotel Belvedere Příbram

Belvedere je nově zrekonstruovaný tříhvězdičkový hotel, který se nachází přímo v centru města Příbrami. Kapacita hotelu je 43 dvoulůžkových pokojů a 1 apartmá.
Příbram, Středočeský kraj

Exerciční dům, Domeček a apartmány na Svaté Hoře v Příbrami

Poutníci, skupiny i jednotlivci se mohou ubytovat v exercičním domě. Svatá Hora je odtud doslova na dohled. Návštěvníkům nabízí i stravování, to navíc probíhá v jedinečném prostředí refektáře svatohorského kláštera. Ubytovat se lze také ve dvou apartmánech.
Příbram, Středočeský kraj

Pivovar Podlesí

Pivovar Podlesí byl založen v roce 2013 a nachází se v malebné vesničce na úpatí centrální části Brd. Do brdských lesů a hájů se po dobrém obědě dostanete dříve, než vám slehne po dobrém jídle ze zdejší kuchyně.
Příbram, Středočeský kraj