Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Den mladějovské železnice
Historické a vojenské akce

Den mladějovské železnice

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Pardubický kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Navštivte mladějovskou úzkokolejku v sobotu 30. září a zúčastněte se Dne (mladějovské) železnice – posledního provozního dne úzkokolejky v sezoně 2023 s doprovodným programem, jehož hlavní část začne ve 12:00 hodin.

Provoz na úzkokolejce bude organizován podle zvláštního jízdního řádu. Z Mladějova na Moravě se můžete vydat v 9:00 na Hřebeč, v 10:20 na Novou Ves, ve 13:00 na Novou Ves nebo na Hřebeč a v 15:10 na Novou Ves. Vlak bude veden historickou parní lokomotivou.

Nebude chybět ani výstava úzkorozchodných lokomotiv a další techniky pod širým nebem nebo také Kavalkáda, komentovaná přehlídka lokomotiv v pohybu.

O dobrou náladu se bude starat i živá country hudba. Zavítat můžete také na prohlídky vnitřních expozic muzea. Začínají ve 13:00, v 15:10 a 16:55 hodin. Prohlídka trvá asi hodinu, vstupenky koupíte v pokladně na nádraží úzkorozchodné dráhy.
 

Program Dne železnic

  • Kavalkáda – komentovaná přehlídka lokomotiv v pohybu se začátkem ve 12:00 hodin
  • Projížďky důlní soupravou vedenou lokomotivou DH 35 D.0 s vozy pro přepravu horníků DM 12 (plánované odjezdy důlního vlaku v 9:30, 11:00, 13:20 a 15:30 hodin)
  • Provázené prohlídky vnitřních expozic muzea (motocykly, traktory, kočárky, fotoaparáty a další) – začátek ve 13:00, 15:10 a 16:55 hodin. Prohlídka trvá asi 60 minut, vstupenky lze zakoupit v pokladně na nádraží úzkorozchodné dráhy (cestující úzkokolejky mají nárok na zlevněné vstupné)

Provozovatel

Průmyslové muzeum Mladějov

Mladějov na Moravě 121
569 35 Mladějov na Moravě
Tel.:
+420 604 635 779
Email:
mladejov@mladejov.cz
WWW:
www.mladejov.cz
WWW:
https://www.mlade...
GPS:
49,823527 16,586957
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Zahájení sezony 2024 v Mladějově

První parní vlaky v sezoně 2024 vyjedou na trať mladějovské úzkokolejky v sobotu 18. května. Podrobný program a jízdní řád připravujeme.
Mladějov na Moravě, Pardubický kraj

Pětiletka běsů na náměstí v Moravské Třebové

Až do 21. dubna je na náměstí T. G. Masaryka k vidění putovní výstava s názvem Pětiletka běsů, která je díky spolupráci s městem připravena neziskovými organizacemi Post Bellum a Paměť národa.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Vandr skrz Maló Hanó

KČT TJ Slovan Moravská Třebová zve na 57. ročník akce Vandr skrz Maló Hanó, který se uskuteční dne 20. 4. 2024.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Recitál Yvetty Blanarovičové

Recitál známé herečky a zpěvačky slovenského původu, kterou můžete znát například z filmových pohádek Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci a z mnoha dalších filmových i televizních rolí.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

The Backwards – Beatles Revival

Koncert slovenské revivalové kapely imitující Beatles. Založena byla v roce 1995 v Košicích na východním Slovensku.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Musica Dolce Vita – koncert vážné hudby

Soubor MUSICA DOLCE VITA působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti, ale také v Německu, Polsku a Litvě.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Partička na vzduchu – Moravská Třebová

Partička opět vyráží na open air turné! Vysoká škola improvizace opět zavítá do Moravské Třebové!
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Gabriela Beňačková & orchestr Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem

Koncert světově proslulé operní pěvkyně Gabriely Beňačková (ambasador Roku české hudby) s orchestrem Severočeského divadla opery a baletu, Ústí nad Labem.
Lanškroun, Pardubický kraj

Mladějovská úzkokolejka a průmyslové muzeum Mladějov

Navštivte muzeum v areálu bývalého šamotového závodu v Mladějově na Moravě a prohlédněte si sbírku úzkorozchodných průmyslových lokomotiv, historických motocyklů, bagrů a buldozerů, traktorů a další zemědělské i stavební techniky, ale také dobových kočárků.
Mladějov na Moravě, Pardubický kraj

Kolem starých dolů na kole

Přijměte pozvání na cyklistický výlet Českomoravským pomezím. Pojďte s námi poznávat přírodní krásy a krajinu, která svým nerostným bohatstvím dávala obživu mnoha generacím obyvatel žijících v oblasti Hřebečského hřbetu mezi Svitavami a Moravskou Třebovou.
Mladějov na Moravě, Pardubický kraj

Po krásách Hřebečského masivu

Cyklistické toulky v regionu Českomoravské pomezí vás zavedou do okolí Moravské Třebové. O neopakovatelnou podívanou se postará moravskotřebovský zámek i technické památky na Hřebči. Rozhodně také nevynechte možnost svést se parním vláčkem na úzkokolejce v Mladějově.
Mladějov na Moravě, Pardubický kraj

Na kole krajinou slovanských hradišť i za vláčkem

Během cyklovýletu Českomoravským pomezím projedeme půvabnou krajinou v okolí Mladějova. Uvidíme stopy středověkého osídlení v podobě Mladějovského hradiska i důlní činnosti, kterou připomíná mladějovská úzkokolejka. Historii oblasti připomíná i zachovalá lidová architektura v mnoha obcích na trase.
Mladějov na Moravě, Pardubický kraj

Pod skálou – Mladějovské tisy v Mladějově na Moravě

Přírodní památka Pod skálou – Mladějovské tisy se nachází na jihovýchodních svazích Červené hory (606 m.n.m.) a je součástí Hřebečského hřbetu na evropském rozvodí.
Mladějov na Moravě, Pardubický kraj

Rozhledna Strážný vrch v Kunčině

Rozhledna Strážný vrch byla postavena v rámci projektu Hřebečských důlních stezek v roce 2010. Má neobvyklou podobu těžní věže
Kunčina, Pardubický kraj

Rezavý potok u Hřebeče

Na Hřebečském hřebeni (pod betonárkou) vyvěrá Rezavý potok značně znečistěný výluhem z hornin. Voda vyvěrající z vodní štoly bývalého lupkového dolu má rezavou barvu, páchne po zkažených vejcích a je jedovatá.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Poutní místo Fatima Koclířov

Jedno z nejmladších poutních míst v ČR zve na návštěvu. Čeká na vás zde klášterní cukrárna s vlastními výrobky a rozsáhlý přírodní areál se zajímavou historií.
Koclířov, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Statek 100dola

Statek se zajímavou historií. Zájemcům poskytujeme komentované prohlídky: nutno domluvit předem. V minulosti byl sídlem německé cihlářské rodiny. Historické exponáty v celém areálu. Nyní po rekonstrukci nabízí konání společenských akcí, možnost ubytování. Bez Wifi a televize!
Luková, Pardubický kraj

Restaurace Na Cihlářce

Vychutnejte si moderní kavárenskou atmosféru a architekturu starých časů.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Restaurace a penzion Excalibur v Moravské Třebové

V historickém centru města Moravská Třebová se nachází Restaurace Excalibur. Pro návštěvníky je, v případě potřeby, k dispozici i ubytování v penzionu Excalibur, který se nachází v prvním patře nad restaurací.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Knížecí pivovar Moravská Třebová

Obnovené prostory historického pivovaru v srdci Moravské Třebové, kvalitní obsluha a vychlazené čepované pivo.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

V Moravské Třebové můžete využít příjemné posezení v zámeckém areálu ve stylové Zámecké kavárně. Hezké chvilky můžete strávit uvnitř v nekuřáckém prostoru nebo na zahrádce na nádvoří zámku.
Moravská Třebová, Pardubický kraj

Hotel Karolina

Hotel Karolina nabízí moderní, příjemné a levné ubytování v Lanškrouně.
Lanškroun, Pardubický kraj

Penzion Martina

Oblíbený Penzion Martina poskytuje ubytování v historickém centru města Lanškroun na pomezí východních Čech a severozápadní Moravy.
Lanškroun, Pardubický kraj

Hotel & Depandance Kopacka v Lanškrouně

Hotel & depandance Kopacka nabízí ubytování v atypických stylově zařízených apartmá, z nichž každé překvapí svou jedinečností. Jeho přidanou hodnotu představuje nově přistavená depandance propojená příjemným atriem.
Lanškroun, Pardubický kraj