Úvod > Kalendář akcí > Den Austrálie a zahájení prodeje suvenýrové eurobankovky v Zoo Jihlava

Den Austrálie a zahájení prodeje suvenýrové eurobankovky v Zoo Jihlava

Kdy 26. leden 2020 Společenské akce
Den věnovaný zvířatům „od protinožců“, spojený s prodejem originální suvenýrové eurobankovky s nulovou nominální hodnotou se uskuteční v neděli 26. ledna.
První vydání sběratelské bankovky Euro Souvenir Zoologické zahrady Jihlava se rychle blíží. Půjde o suvenýrovou eurobankovku, která je vyrobena v Paříži stejnou firmou a technologií jako skutečné eurobankovky. Každý kus bude unikátní díky pořadovým číslům, tak jako to mají skutečné peníze.

Výběr motivu pro tento specifický a originální suvenýr nebyl v tomto případě vůbec složitý. Specializací jihlavské zoo jsou dlouhodobě chovy malých savců, dále kočkovitých šelem, primátů a také plazů společně s obojživelníky. Takže byli vybráni tito tři živočichové,  kteří jsou typičtí a významní pro naší zoo.

Na suvenýrové eurobankovce jsou tři druhy zvířat, které Zoo Jihlava koordinuje v rámci Evropského záchovného programu (EEP). Jde o klokánka králíkovitého Ogilbyova (Bettongia penicillata ogilbyi), kočku slaništní (Leopardus geoffroyi) a krokodýla siamského (Crocodylus siamensis).

Prodej bankovek, které byly vydány v nákladu 5000 kusů, bude zahájen 26. ledna 2020 v Zoologické zahradě Jihlava. V tomto termínu bude v zoo probíhat i speciální tematický den zaměřený na faunu Austrálie, tedy i na klokánka králíkovitého Ogilbyiova, který je jedním z druhů představených na bankovkách.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 1. 2020