Úvod > Aktuality > V Zoo Jihlava proběhne Den Austrálie s prodejem suvenýrové bankovky
V Zoo Jihlava proběhne Den Austrálie s prodejem suvenýrové bankovky
"> "> ">
Příroda

V Zoo Jihlava proběhne Den Austrálie s prodejem suvenýrové bankovky

  • Vydáno22. ledna 2020
Přijďte v neděli 26. ledna do Zoo Jihlava na zcela mimořádný den věnovaný Austrálii. Ve vzdělávacím centru PodpoVRCH bude od 10:00 do 15:00 připraveno malování na obličej, soutěže, hry a výtvarné aktivity pro děti. Od 10:00 hodin si sběratelé budou moci koupit první vydání suvenýrové bankovky Euro Souvenir.
KlokanV neděli 26. ledna 2020 zažijete v jihlavské zoo zcela mimořádný den věnovaný Austrálii. V expozici Australská farma pak budou mít zoologové připraveno povídání o australských zvířatech v 10:30, 12:30 a v 14:30. Soutěživí návštěvníci se budou moci zúčastnit i speciálního australského kvízu o suvenýrové eurobankovky!

Na australské farmě od 10:00 do 15:00 hodin bude probíhat asi největší tahák celého australského dne. Tím bude prodej prvního vydání suvenýrové eurobankovky Zoologické zahrady Jihlava s nulovou nominální hodnotou. Sběratelské bankovky Euro Souvenir Zoologické zahrady Jihlava jsou vyrobeny v Paříži stejnou firmou a technologií jako skutečné eurobankovky. Každý kus, který má nulovou nominální hodnotu, bude unikátní díky pořadovým číslům, tak jako to mají skutečné peníze. Bankovky byly vydány v nákladu 5 000 kusů.

medvídek koalaSpecializací zoo jsou dlouhodobě chovy malých savců, dále kočkovitých šelem, primátů a také plazů společně s obojživelníky. Takže jako hlavní motiv bankovky v zoo vybrali tři živočichy, typické a významné pro jihlavskou zoo. Jde o klokánka králíkovitého Ogilbyova (Bettongia penicillata ogilbyi), kočku slaništní (Leopardus geoffroyi) a krokodýla siamského (Crocodylus siamensis).
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.