Úvod > Kalendář akcí > Dačická Kostka 2022 – Standa Hložek a kapela
Historické a vojenské akce

Dačická Kostka 2022 – Standa Hložek a kapela

Stanislav Hložek se narodil 16. září 1954 v Kroměříži. Známý je především jako zpěvák a moderátor. Nejvíce se proslavil v pěvecké dvojici s Petrem Kotvaldem, která sklízela úspěchy hlavně v 80. letech minulého století.

Na nádvoří dačického zámku probíhá od 5. do 17. 7. letní kulturní festival Dačická KOSTKA. Ve čtvrtek 7. 7. od 20:00 se uskuteční koncert Stanislava Hložka s kapelou.   

Ve dvaceti letech se umístil na druhém místě v soutěži Intertalent, kde si ho všimnul Karel Vágner. Díky Vágnerovi se pak na vojně dostal do Armádního uměleckého souboru a později i do doprovodné kapely Hany Zagorové. Následovalo již zmíněná kariéra s Petrem Kotvaldem, se kterým se proslavili zejména díky svému hitu Holky z naší školky, které se prodalo více než jeden milion nosičů. Kromě hudebních koncertů vystupoval také v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernia.

Písničky jako Holky z naší školky, Můj čas, Taková je láska má, My vyhnaní z ráje, V pohodě, Nejhezčí dárek už téměř zlidověly.

Dačická KOSTKA je multižánrový letní festival, který pořádá město Dačice a koná se vždy v první polovině července. Na nádvoří Státního zámku Dačice se během zpravidla dvou týdnů střídají hudebníci, kapely i divadla.

Vstupenky zakoupíte na Infocentru Dačice nebo v rezervačním systému.

Provozovatel

Státní zámek Dačice

Havlíčkovo nám. 85
380 01 Dačice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,079000 15,431000
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Česká Kanada
Město:
Dačice
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Amos Pizza Bar

Amos Pizza Bar

Dačice, Jihočeský kraj
Restaurace a hotel U Koníčka Dačice

Restaurace a hotel U Koníčka Dačice

Dačice, Jihočeský kraj
Hotel Dyje Dačice

Hotel Dyje Dačice

Dačice, Jihočeský kraj