Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Cyklobusy v Orlických horách 2022
Sportovní akce

Cyklobusy v Orlických horách 2022

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Královéhradecký kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Zahájení cyklobusové sezóny je v sobotu dne 28. května 2022 a cyklobusy budou jezdit každý víkend a také o svátcích až do 28. září 2022.
Také v letošním roce máte možnost cestovat Orlickými horami a podhůřím se svým kolem. Největší novinkou je rozšíření prázdninového víkendového provozu. Od 1. července do 31. srpna budou na linkách z Hradce Králové před Třebechovice podOrebem a Dobrušku na Šerlich a z Náchoda přes Nové Město nad Metují a Olešnici na Šerlich dopolední spoje v provozu i v pracovní dny.
Po několikaletých výlukách se autobusové linky 6 a 8 vrací na své oblíbené trasy přes Říčky a horské sedlo Mezivrší. Uzavírky naopak nepříjemně zkomplikují dopravu do jiných turisticky oblíbených cílů. Z důvodu rekonstrukce silnice z Náchoda na Dobrošov bude značně ztížena možnost návštěvy Jiráskovy chaty či po opravě znovu zpřístupněné dobrošovské pevnosti. Cyklobus pojede mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují místo přes Dobrošov přes Nové Město nad Metují a Slavoňov. Další komplikace lze očekávat na území Pardubického kraje. Z důvodu stavebních prací v prostoru Zemské brány nebudou prozatím cyklobusy na trase 12 obsluhovat České Petrovice a Čihák. Rekonstrukce silnice I/11 zase nedovolí cesty na Červenovodské sedlo nedaleko Suchého vrchu. Všechny tři cyklobusové linky náhradou zastaví v Čenkovicích (tam budou také zajištěny přestupy mezi linkami). Tyto výluky se budou ale týkat jen první části sezóny.

Linka z Náchoda přes Polsko na Šerlich není v letošním roce v provozu! Upozornění pro majitele elektrokol: Přeprava kol s jiným než elektrickým přídavným pohonem a přeprava elektrokol s neodnímatelnou baterií, je zakázána.
 

Turistické linky Orlickými horami

Linka č. 1 (fialová): Z Jaroměře a Nového Města nad Metují na Šerlich Josefov – Jaroměř – Dolany – Velký Třebešov – Česká Skalice – přehrada Rozkoš – Provodov-Šonov – Nové Město nad Metují – Ohnišov – Bačetín – Krahulec – Sedloňov – Ošerov – Deštné v Orl.h. – Šerlich

Linka č. 2 (azurová): Z Hradce Králové a Dobrušky na Šerlich Hradec Králové – Blešno – Třebechovice pod Orebem – Ledce – Očelice – Opočno – Dobruška – Bačetín – Kounov – Šediviny – Plasnice – Deštné v Orl.h. – Šerlich

Linka č. 3 (růžová): Z Nového Města nad Metují do romantického pekelského údolí Nové Město nad Metují – Peklo. Pozor! Tato linka je v provozu pouze v července a srpnu.

Linka č. 4 (modrofialová): Na Šerlich z Pardubického krajeChrudim – Pardubice – Sezemice – Rokytno – Býšť – Bělečko – Krňovice – Třebechovice pod Orebem – Ledce – Očelice – Opočno – Dobruška – Bačetín – Kounov – Šediviny – Deštné v Orlických horách – Šerlich

Linka č. 5 (oranžová): Z Rychnovska nejkratší cestou na Šerlich Častolovice-Kostelec nad Orlicí-Doudleby n.Orl.-Vamberk-Lupenice-Rychnov nad Kněžnou-Solnice-Skuhrov nad Bělou-Deštné v Orl.h.-Šerlich

Linka č. 6 (zelená): Mezi Suchým vrchem a Šerlichem Červenovodské sedlo – Jablonné nad Orlicí – Letohrad – Lukavice – Žamberk – Kunvald – Rokytnice v Orl.h – Bartošovice  Orl.h. – Orlické Záhoří – Říčky – Deštné v Orl.h.

Linka č. 7 (žlutá): Z Rychnova nad Kněžnou na Suchý vrch Rychnov nad Kněžnou – Vamberk – Rybná nad Zdobnicí – Žamberk – Lukavice – Letohrad – Mistrovice – Jablonné nad Orlicí – Červenovodské sedlo

Linka č. 8 (šedá): Z Holic a Rychnova za zajímavostmi údolí Divoké OrliceHolice-Borohrádek-Častolovice-Kostelec n.O-Doudleby n.Orl.-Vamberk-Rychnov nad Kněžnou-Javornice-Slatina nad Zdobnicí-Pěčín-Rokytnice v Orl.h.-Bartošovice v Orl.h.-Orlické Záhoří-Šerlich-Deštné

Linka č. 9 (hnědá) Z Rychnova přes Haničku a Neratov na Šerlich Rychnov nad Kněžnou – Javornice – Slatina nad Zdobnicí – Rokytnice v Orl.h. – Hanička – Bartošovice v Orl.h. – Neratov – Orlické Záhoří – Šerlich – Deštné v Orl.h. (přeprava jízdních kol v omezeném počtu)

Linka č. 10 (světlezelená) Z Náchoda a Nového Města před Olešnici na Šerlich Náchod-Nové Město nad Metují-Slavoňov-Nový Hrádek-Rzy-Olešnice v Orl.h.-Polom-Sedloňov-Deštné v Orl.h.-Šerlich

Linka č. 11 (červená) Z Litomyšle a Ústeckoorlicka na Králický Sněžník Litomyšl-Sloupnice-Ústí nad Orlicí-Dlouhá Třebová-Česká Třebová-Třebovice-Damníkov-Rudoltice-Lanškroun-Horní Čermná-Výprachtice-Čenkovice-Červenovodské sedlo(Suchý vrch)-Červená Voda-Králíky-Červený Potok-Dolní Morava

Linka č. 12 (modrá) Z Litomyšle i z Lanškrouna k přehradě Pastviny a na Šerlich (Lanškroun-Třebovice-Česká Třebová-Dlouhá Třebová-Ústí nad Orlicí-Dolní Dobrouč-Letohrad Nekoř)/(Litomyšl-Cerekvice nad Loučnou-Hrušová-Vysoké Mýto-Choceň-Brandýs nad Orlicí-České Libchavy-Hejnice-Žamberk)-Pastviny-Klášterec n.Orl-České Petrovice-Bartošovice v Orl.h.-Neratov-Orlické Záhoří-Šerlich

Linka č. 13 (tmavě modrá): Z Českomoravského pomezí pod Kralický Sněžník Polička-Květná-Svitavy-Hřebeč-Moravská Třebová-Staré Město-Třebařov-Krasíkov-Tatenice-Strážná-Cokytle-Štíty-Bukovice-Mlýnický Dvůr-Červená Voda-Králíky-Dolní Morava

Linka č. 14 (černá): Rychnov nad Kněžnou – Javornice – Liberk – chata Kovárna – Zdobnice. Pozor! Linka je pouze pro pěší!
 

Cyklobusy AUDIS

  • 661293 Deštné v Orl.h.-Rokytnice v Orl.h.-Žamberk-Letohrad-Jablonné n.Orl.
  • 661294 Rychnov n.Kněž.-Vamberk-Žamberk-Letohrad-Jablonné n.Orl.-Orličky,odb.Suchý vrch
  • 661295 Deštné v Orl.h.-Solnice-Rychnov n.Kněž.-Vamberk-Častolovice
  • 661296 Deštné v Orl.h.-Říčky-Rokytnice v Orl.h.-Rychnov n.Kněž.-Častolovice-Holice

Provozovatel

Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis

Panská 1492
516 01 Rychnov nad Kněžnou
Tel.:
+420 494 531 054
Tel.:
+420 494 533 737
Email:
info@euro-glacens...
WWW:
https://www.euro-...
WWW:
www.audis.cz/cykl...
GPS:
50,164056 16,276031
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Jízdárna Fest 2024

Jízdárna Fest ovládne Rychnov už po šesté! Další ročník festivalu proběhne tradičně v unikátním prostředí zámeckého parku v Rychnově nad Kněžnou 16. – 17. 8. 2024!
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Vánoční jarmark u Sýpky

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou srdečně zve ve spolupráci s městem Rokytnice v Orlických horách na tradiční vánoční jarmark u Sýpky – Muzea Orlických hor, který se koná v sobotu 2. prosince 2023 od 13 do 17 hodin.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Jaroslav Prášil: Len – náramky – perle

Srdečně vás zveme na výstavu „Jaroslav Prášil: Len – náramky – perle“, která právě probíhá v prostorách Muzea krajky Vamberk.
Vamberk, Královéhradecký kraj

Vánoce na zámku Doudleby nad Orlicí – farmářské trhy vánoční 2023

Vánoce na zámku Doudleby nad Orlicí jsou tradiční akcí před svátky. V areálu zámku se můžete těšit na farmářské trhy. Poslední letošní budou v druhou adventní od 9:00 do 15:00 hodin věnovány vánočnímu jarmarku.
Doudleby nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. I v roce 2023 jsme pro vás připravili oblíbené nedělní doudlebské zámecké trhy, které se konají vždy v polovině měsíce od dubna do prosince.
Doudleby nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Orlické hory na historických snímcích Johanna Schreibera

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou vás srdečně zve na výstavu „Orlické hory na snímcích Johanna Schreibera“, která se bude konat od 1. srpna 2023 v Sýpce – Muzeu Orlických hor v Rokytnici v O. h.
Rokytnice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Šediváčkův long 2024 – extrémní závod psích spřežení

Šediváčkův long 2024 bude! Orlické hory budou opět patřit musherům. Ve dnech 23. až 27. 1. 2024 proběhne již 27. ročník jednoho z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě – Šediváčkův long.
Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Podvečerní adventní prohlídky zámku

Prohlídky I. patra zámku s adventní atmosférou po setmění, s poutavým výkladem průvodce.
Opočno, Královéhradecký kraj

Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice. Celá oblast je protkaná hustou sítí pěších, cyklo i lyžařských tras.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Orlické cyklo a inline království – ráj cyklistů na Orlicku

V Orlických horách a Podorlicku navštěvují milovníci cyklistiky a inline bruslí Orlické cyklo a inline království. Je to území protkané hustou pavučinou cyklotras a cyklostezek. Tu pravou si podle náročnosti a svých sil najde opravdu každý – rekreační i trénovaný cyklista.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Sousoší Bylo nás pět v Rychnově nad Kněžnou

Sousoší chlapců z knihy Karla Poláčka Bylo nás pět se nachází v centru Rychnova nad Kněžnou a je oblíbeným objektem rodinných fotografií.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Lesopark Včelný u Rychnova nad Kněžnou s Ivanským jezerem

Lesopark Včelný leží v překrásném údolí Javornického potoka severovýchodně od Rychnova nad Kněžnou. Malebnost a romantika příměstského přírodního parku s koupalištěm je velmi oblíbeným cílem obyvatel a návštěvníků města.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Podorlická pivní stezka v Rychnově nad Kněžnou

Podorlická pivní stezka je naprostým unikátem. Jedná se o naučnou stezku o délce 3,5 kilometrů vedoucí převážně po asfaltových a štěrkových cestách lesoparku.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Ovocná stezka u Rychnova nad Kněžnou

Naučná stezka s délkou téměř 6 km, která vede z Rychnovské Lhotky přes Synkov Slemeno až do obce Libel.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Regionální židovské muzeum Podorlicka – Památník Karla Poláčka v synagoze Rychnov nad Kněžnou dokumentuje historii židovství v Podorlicku a zároveň přibližuje život rychnovského rodáka, spisovatele a humoristy Karla Poláčka.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Chodíme beze stop v Orlických horách

Stejně jako zbytek České republiky, jsou i Orlické hory a Podorlicko oblastí navštěvovanou turisty. Chovejme se proto k přírodě tak, abychom toto bohatství zachovali i pro další generace.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Havel

Hotel v historické budově na náměstí v centru města nabízí romantické a útulné ubytování. K dispozici jsou restaurace, kavárna, vinárna, pivnice, hodovní síň, dvě letní zahrádky a pivovarský šenk.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Café Kolowrat na rychnovském zámku

Dopřejte si zážitek v krásné zámecké kavárně Café Kolowrat s prostornou terasou, kde můžete sledovat dechberoucí západ Slunce.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Městský Podorlický pivovar v Rychnově nad Kněžnou

Původně panský pivovar vznikl přestavbou zámku v údolí říčky Kněžny. Historie pivovaru sahá do 16. století, kdy jej založil rod Kolowratů. Pivo začal rychnovský minipivovar znovu vařit v roce 2008.
Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Ovocnářství Čepela

Rodinná ovocnářská farma, v těsné blízkosti Rychnova nad Kněžnou. Zaměřujeme se na produkci jablek, v současné době ve více než deseti odrůdách. Navíc na ploše 2 ha pěstujeme maliny, v menší míře pak hrušky, švestky a ořechy, vyrábíme med.
Synkov-Slemeno, Královéhradecký kraj

Synkovská jablíčka – Ovocné sady Synkov

Sháníte jablka, brambory nebo kvalitní jablečný mošt? Navštivte naše ovocné sady Synkov.
Synkov-Slemeno, Královéhradecký kraj

Penzion Rozárka Kvasiny

Ubytovací dům Rozárka nabízí ubytovací služby v obci Kvasiny nedaleko od Rychnova nad Kněžnou v podhůří Orlických hor. K Rozárce je výborná dostupnost jak vlakem, tak autobusem. Parkování je možné v bezprostřední blízkosti objektu.
Kvasiny, Královéhradecký kraj

Penzion a restaurace Venclův statek

Rodinný penzion v podhůří Orlických hor.
Javornice, Královéhradecký kraj

Včetně špachtle

Pavla Dynterová a René Zelinger jsou partneři v životě i v byznysu. Táhnou spolu restaurace U Kocoura v Solnici a U Zelingerů v Dobrušce. Jednou ochutnali v Zaječicích zmrzlinu Jany Novotné a rozhodli se dělat i zmrzku.
Solnice, Královéhradecký kraj