Úvod > Aktuality > Zámek Častolovice zve v sobotu na noční prohlídky
Zámek Častolovice zve v sobotu na noční prohlídky
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámek Častolovice zve v sobotu na noční prohlídky

  • Vydáno26. srpna 2021
V sobotu 28. srpna 2020 od 19:00 do 24:00 hodin si můžete užít netradiční prohlídky prohlídky historické expozice na zámku Častolovice. Noční atmosféru zámku a posezení na nádvoří vám od 20:00 do 22:00 hodin zpříjemní vystoupení smyčcového tria. Zámecká kavárna s restaurací a nádvoří budou otevřeny do 01:00 hodin.
Hradozámecká noc ČastoloviceMěstys Častolovice leží na hranici údolní nivy Divoké Orlice a Orlických hor. Právě tady se stýkají dvě říčky, které z pohoří odvádí vodu – Kněžná a Bělá. Na jejich soutoku stála od 13. století na dřevěných kůlech tvrz, na jejímž místě dnes najdeme krásný renesanční zámek obklopený anglickým parkem. Nádherné jsou interiéry zámku, ale také jeho okolí.

V sobotu 28. srpna bude zámek Častolovice pro návštěvníky otevřen netradičně v nočních hodinách. Prohlídky zámecké expozice s praskajícím ohněm v barokním krbu Rytířského sálu budou probíhat od 19:00 do 24:00 hodin.

noční častoloviceNoční atmosféru zámku a posezení na nádvoří vám od 20:00 do 22:00 hodin zpříjemní vystoupení smyčcového tria. Zájemcům o prohlídky doporučujeme rezervace termínu předem.

Unikátní je zámecké rozárium s více než 150 druhy růží. Děti pak potěší zámecký zvěřinec, kde mohou zvířata nejen hladit, ale také krmit. Krásné okolí zámku zaujalo také české filmaře – v roce 1968 zde natáčel režisér Václav Krška podle Turgeněvovy předlohy film Jarní vody.
Muzeum Častolovicka

Muzeum Častolovicka

Muzeum představuje dokumenty a předměty mapující historii i současnost městečka Častolovice.

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžovou zahradu v Častolovicích založila matka dnešní majitelky Diany Phipps Sternbergové. Růžová zahrada je spojena s vodní zahradou a přítomné lavičky přímo vybízejí k odpočinku v centru přírodních skvostů.

Zámek Častolovice – skvost české historické architektury

Zámek Častolovice – skvost české historické architektury

Renesanční zámek je obydlen a otevřen návštěvníkům i různým společenským akcí. K zámku přiléhá anglický park se zvěřincem.