Úvod > Kalendář akcí > Adam Hudec – Vzducho-prach(y)
Adam Hudec - Vzducho-prach(y)
"> Adam Hudec - Vzducho-prach(y)
20.1.
11.3.
Přidat foto
Výstavy

Adam Hudec – Vzducho-prach(y)

Pragovka Gallery srdečně zve na otevření výstavy Vzducho-prach(y) umělce Adama Hudce. Kurátorkou výstavy je Veronika Miškovičová.
"Vzduchoprachy přenášejí mnoho biologických a chemických substancí včetně virů, které mohou zůstat ve vzduchu několik hodin, dní či týdnů."

Současná pandemie poukázala na problém znečištění vzduchu; území s vysokými úrovněmi takového znečištění patří mezi nejvíce zasažené šířením koronavirus. Je to právě lidská aktivita, která přetváří atmosféru na mix toxických látek – v dnešní době můžeme zemřít následkem naší nejpřirozenější činnosti – dýcháním. Projekt Vzduchoprachy se snaží kalibrovat jak vnímáme, zpracováváme a rozumíme realitě dopadu našich činností na prostředí ve kterém žijeme přes Vzduchoprachy, které jsou jedinou entitou, již tu po sobě zanecháme.

Adam Hudec je výzkumník, umělec a architekt přičemž jeho multi-disciplinární, vědecko-umělecky výzkum se zaměřuje na materiality znečištění prostředí a systematických, sociálních či politických problémů souvisejících s takovým znečištěním. Výstupy výzkumu reprezentuje v různých médiích jako, animace, performance, kresba, fotografie či interaktivní instalace. 

Provozovatel

Pragovka gallery

Kolbenova 923/34a
190 00 Praha
Tel.:
+420 266 315 944
Email:
pragovkagallery@g...
GPS:
50,110454 14,511114
 
Region:
Praha
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny