Úvod > Aktuality > Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

Vydáno 8. února 2019 Zimní sporty
Lipno Ice Marathon je jedinečný podnik, který v České republice nemá obdoby. Jedná se o závod určený pro vytrvalé závodníky, kteří rádi překonávají výzvy a chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh. Takový je Lipno Ice Marathon, který se koná už v sobotu 9. února 2019.
Lipno Ice běhLipno Ice Marathon je výjimečný. Nestačí jen umět běhat a vydržet tradiční maratonskou vzdálenost 42,195 km, to vše musíte zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu.

Trasa závodu letos povede napříč zamrzlým Lipnem. V případě té nejdelší (42 km) poběží závodníci z Černé v Pošumaví na Lojzovy Paseky (u Lipna n. Vlt.) a zpět do Černé v Pošumaví ve vyznačeném koridoru. Půlmaraton vede po břehu Lipna v úseku Černá v Pošumaví – cíp Lukavické zátoky a Černá v Pošumaví ve vyznačeném koridoru. Young guns maraton (10 km) se poběží po břehu Lipna v úseku Černá v Pošumaví – Dolní Vltavice – Černá v Pošumaví ve vyznačeném koridoru.

Vzhledem k náročnosti a různorodosti terénu je povoleno závodníkovi pohybovat se do vzdálenosti 15 m nalevo či napravo od značkovacího kolíku. Optimální doporučená trasa je podél značkovacích kolíků. Koridor je shodný pro všechny běžecké i freestylové kategorie.
 

Běh, kite nebo ledová jachta

Lipno ice maratonZávodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a na led a stačí se rozběhnout. Další variantou je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Kategorie Freestyle je zkrátka ušitá pro všechny, kteří milují pohyb na ledě.

Časový limit pro maraton je 6 hodin od startu, půlmaraton 5 a Young guns 3 hodiny. V ceně startovného je zahrnuto ubytování ve vlastním stanu přímo v lokalitě závodu. Zažijte tak pořádný ledový adrenalin podobný tomu antarktickému. Startuje se v sobotu 9. února v 9:30 hodin z pláže Kempu Jestřábí I. v Černé v Pošumaví.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!