Úvod > Aktuality > Užijte si sportovní víkend na Lipně: večerní bruslení i běžky na zamrzlém jezeře

Užijte si sportovní víkend na Lipně: večerní bruslení i běžky na zamrzlém jezeře

Vydáno 2. března 2018 Zimní sporty
V Lipně nad Vltavou nemá nuda nejmenší šanci! V pátek 2. 3. večer mohou milovníci bruslení vyrazit za ojedinělým zážitkem - bruslení na přehradě za svitu svíček. V sobotu 3. 3. se koná běžkařský závod Frymburská stopa, která se letos pojede netradičně po zamrzlém Lipně. Na skvělé podmínky k lyžování láká i Skiareál Lipno, kde se v sobotu bude konat závod Lipenský mistr.

Páteční bruslení za svitu svíček

bruslení LipnoNetradiční zážitek slibuje dnešní večerní bruslení při svíčkách. V Lipně nad Vltavou bude nasvícena trasa od Obrryby k loděnici. Úsek je dlouhý asi 1 300 metrů a hromadně na něj lidé vyrazí v 18:30 hodin. U loděnice si mohou bruslaři dopřát občerstevní ve stánku na ledě. Organizátoři doporučují vzít si s sebou čelovky pro případ, kdyby foukal vítr a svíčky nehořely. Zapůjčení ledních bruslí bude možno v půjčovně Intersport Rent Kapitanát, která bude mít otevřeno do 20 hodin.


Frymburská stopa letos po ledu

Frymburská stopaZávod Frymburská stopa 2018 se poběží v sobotu 3. března na zamrzlém Lipně! Přijďte si užít pohodový závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati s převýšením 0 m. Vybrat si můžet etrasu na 10 nebo 25 kilometrů. Závody se nesou v přátelské až rodinné atmosféře a vítán je každý. Ať závodník či hobík, který se chce jen tak proběhnout v nádherné lokalitě lipenského jezera. Každý účastník sobotního závodu obdrží při prezenci poukaz na vstup do aquaparku Frymburk v délce 1 hod. (bazén, vířivka, parní komora, sprchy).

Už to vypadalo, že letošní zimu se tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, avšak počasí na konci února zařídilo vše jinak. Sice nenapadlo dostatek přírodního sněhu, ale díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a proto se podařilo upravit stopy právě zde. Prezentace bude probíhat od 8:00 do 9:30 ve vestibulu ZŠ Frymburk, závody začnou v 10 hodin.
 

Lipenský mistr na sjezdovkách

Obří slalomNa skvělé podmínky k lyžování láká i Skiareál Lipno. Ten na sobotu a neděli připravil závod Lipenský mistr, do kterého se mohou přihlásit děti i dospělí. Celý víkendový závod se pojede na sjezdovce Promenádní, která je svou charakteristikou optimální pro závodění. V sobotu se pojede slalom a v neděli obří slalom.

Další akce potěší hlavně děti. Maskot lišák Fox si pro ně na sobotu od 14 do 16 hodin nachystal rychlobruslení na 100 metrů. Závodit se bude ve čtyřech věkových kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé. Měřená trať bude kousek od nástupního místa v marině.

Skiareál Lipno hlásí 70 centimetrů sněhu na všech dvanácti kilometrech sjezdovek. Díky teplotám pod nulou je sníh poněkud zmrzlý, ale i tak si lyžaři si užívají nejlepší podmínky za celou sezonu. Pro běžkaře je upravena stopa na červené trase, která má deset kilometrů. Skiareál je otevřen od 8:30 do 16 hodin a večer od 18 do 21 hodin.
Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslaři mají v Horní Plané pré. Bruslařská dráha na ploše jezera je dlouhá 4 kilometry a vede od převozu k Srdci Vltavy (směr Nová Pec).

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.