Úvod > Aktuality > Pražská štafeta ve středu rozhýbe Stromovku!

Pražská štafeta ve středu rozhýbe Stromovku!

Vydáno 12. června 2018 Letní sporty
Jeden z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města, čtyřčlenné týmy, party pod širým nebem, koncerty a RunCzech. To je O2 Pražská štafeta 4x5 v režii RunCzech, která se letos opět poběží ve dvou dnech! Celkem osm tisíc běžců rozpohybuje Stromovku ve středu 13. a ve čtvrtek 14. června 2018.
O2 Pražská štafetaO2 Pražská štafet a4x5 se na Výstavišti v pražských Holešovicích po oba dny rozeběhne v 18 hodin, koncerty startují v osm. V rámci startovního balíčku má každý tým piknikový box s občerstvením, batůžek, běžecké tričko nebo medaili v cíli.
 
Součástí Pražské štafety je hned několik doprovodných závodů. Pro nejmenší závodníky, děti od dvou do osmi let, je určený Bambini Run. Zdravotnický běh je pro lékaře, zdravotníky nebo sestřičky, Chambers Cup poběží zaměstnanci a členové obchodních komor. Šanci poměřit své síly mají i zaměstnanci Ministerstva zahraničí ČR a pracovníci všech velvyslanectví a ambasád v ČR, těm je určený Diplomatic Cup. Pro banky a členy České bankovní asociace je určený Bank Cup.
 

Hudební program ma Pražské štafetě

pražská štafeta hudební programKromě běhu si na O2 Pražská štafeta užijete i skvělou hudbu. Mydy Rabycad nejsou žádnými nováčky, na scéně se pohybují šest let a jejich originální styl, míchající elektroniku, taneční beaty s prvky elektroswingu či disco vlny sedmdesátých a osmdesátých let s propracovanou pódiovou show, si získal příznivce doma i v zahraničí. Skupina vystoupí ve středu 13. 6. od 20:00 hodin.

Čtvrtek 14. 6. od 20:00 bude patřit seskupení Klara & The Pop Kláry Vytiskové. Klára začala kariéru ve skupině Toxique v roce 2008. S úspěšnou kapelou vydala tři alba, získala Anděla v kategorii objev roku a tři nominace, včetně zpěvačky roku. V roce 2013 začala vydávat sólově singly, první Country Girl, další Survival, písnička mapující neotřele vlastní manželský život, která prorazila do radiových rotací a počítadlo shlédnutí na youtube je již na třičtvrtě miliónu. Pak přišel duet s Klářinou sestrou, píseň Home a jako poslední Forever, o mateřství a o tom, jak je člověk zranitelný, když intenzivně miluje.
Královská obora Stromovka

Královská obora Stromovka

V sousedství holešovického Výstaviště leží Královská obora, dnes zvaná především jako park Stromovka. V současné době slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Rozloha obory se v různých dobách měnila, v současnosti se rozkládá asi na 95 ha.