Úvod > Aktuality > Poslechněte si špičkové umělce na hudebním festivalu Třeboňská nocturna

Poslechněte si špičkové umělce na hudebním festivalu Třeboňská nocturna

Vydáno 9. července 2018 Kultura
Ve dnech 9. až 14. srpna 2018 se na různých historických místech Třeboně uskuteční již 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna 2018. Připraveno je několik koncertů, na kterých vystoupí nejlepší umělci od nás i ze zahraničí, stejně tak i jako mladí hudebníci, kteří si své jméno teprve budují. Program koncertů byl navíc sestaven tak, aby návštěvníkům přinesl především pohodu, radost a alespoň na chvíli odpoutání od každodenních starostí.

HouslistkaV letošním roce přivítá Třeboň celou řadu špičkových umělců. Belfiato Quintet je sestaven z mladých hudebníků, kteří již dokázali na mezinárodních soutěžích svoji kvalitu. Je souborem, který je v současné době jedním z nejžádanějších u nás i ve světě. Klavírista Martin Kasík je naší absolutní špičkou a jeho koncert v Třeboni je u odborné veřejnosti velmi očekáván. Olga Šroubková zvítězila v minulých letech v celé řadě houslových soutěží. Přednese společně s violoncellistou Eduardem Šístkem skladby známých autorů.

Náměstí TřeboňZávěrečné dva dny festivalu jsou obsahově i tematicky zcela odlišné. V pátek nástrojově posílený MIBkvartet doprovodí zpěváky Michaelu Gemrotovou a Mariána Vojtka. Diváci zažijí jistě příjemný večer u známých melodií z operní hudby, filmů i muzikálů. Sobota, závěrečný den festivalu, přivítá vzácné hosty, sólisty Velkého divadla v Moskvě Veroniku Dzhioevu a Alexeye Tatarintseva. Za doprovodu Jihočeské filharmonie a dirigenta Jana Chalupeckého budou znít nejznámější operní melodie světových autorů.

Letos bohužel umělce neuslyšíme v kostele sv. Jiljí, který je v současné době v rekonstrukci. Místo toho se budou koncerty odehrávat v Konírně zámku, divadle J.K.Tyla nebo na nádvoří městského úřadu.

Masarykovo náměstí s radnicí v Třeboni

Masarykovo náměstí s radnicí v Třeboni

Přirozeným centrem Třeboně je Masarykovo náměstí. Je obklopeno měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Nejvýznamnějším objektem na náměstí je stará radnice z roku 1566.

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Třeboňská nocturna 2019

Třeboňská nocturna 2019

Letní festival klasické hudby Třeboňská nocturna přináší špičkové české a zahraniční interprety a nabízí návštěvníkům Třeboně hudbu, kterou jindy nabízejí nejváženější česká i světová podia. Letošní, již 16.ročník, představí mnoho významných hostů.