Úvod > Aktuality > Běžkaři z Prahy mohou lyžovat na Vypichu

Běžkaři z Prahy mohou lyžovat na Vypichu

Vydáno 23. ledna 2019 Zimní sporty
Od úterý 22. ledna je v provozu SkiPark na Vypichu, který se sem přesunul po letech z dostihového závodiště v Chuchli. Na louce před oborou Hvězda u dopravního hřiště je zatím připraven okruh 250 m, který se bude za příznivých podmínek dále rozšiřovat. K dispozici je i půjčovna vybavení – běžek, bot a holí, dále toalety a občerstvení. Otevřeno je od 8 ráno do 21 večer za umělého osvětlení, vstupné na okruh se neplatí.
Obora HvězdaSkipark Praha na Vypichu v Praze 6 navazuje na šest úspěšných ročníků Skiparku Chuchle. Hlavním důvodem změny lokality byly klimatické podmínky - na vltavském břehu (190 m n. m.) je teplota v zimních měsících vyšší až o několik stupňů než na téměř nejvyšším místě Prahy (cca 360 m n. m.) a díky tomu se zvýší počet dnů, resp. nocí, kdy bude možné spustit sněhová děla a vyrábět tzv. technický sníh (méně než 4°C).

Běžkaři HvězdaDíky aktuálnímu počasí, vznikla v předpolí Hvězdy trať, která je zatím pro běžkaře ve zkušebním provozu. Délka okruhu bude prozatím vyhovovat zejména dětem a začátečníkům, ale provozovatelé počítají samozřejmě s postupným prodlužováním okruhu.

Pro lyžaře slouží zázemí v podobě šaten, půjčovna lyží a toalety, parkování bude umožněno na parkovišti u Kauflandu. Kdo bude chtít může využít výhodného spojení MHD (metro Petřiny, tram a bus Petřiny, Vypich). Zaběžkovat si můžete během dne i večer zcela zdarma. Program pro školy začíná v pondělí 28. ledna od 9:00 hodin.
Přírodní rezervace Obora Hvězda v Praze

Přírodní rezervace Obora Hvězda v Praze

Obora Hvězda je nejen lesem a přírodní památkou, ale především národní kulturní památkou. Nejspíš právě proto je oblíbeným místem mnoha Pražanů.

Letohrádek Hvězda v oboře na Bílé Hoře

Letohrádek Hvězda v oboře na Bílé Hoře

Na místě, kde se před staletími odehrávala Bitva na Bílé hoře, leží oáza klidu, kde můžete zapomenout na uspěchaný život velkoměsta. Celý objekt letohrádku Hvězda provází číselná symbolika. Půdorys ve tvaru šesticípé hvězdy (hexagram) symbolizuje spojení dvou protikladných sil do vzájemné harmonie.

Běžkařský okruh na Vypichu

Běžkařský okruh na Vypichu

Lyžařský okruh v Praze na Vypichu nahrazuje v předešlých sezónách realizovaný okruh na chuchelském závodišti. V provozu je okruh od 22. 1. 2019, zatím měří 350 m.

Další aktuality