Úvod > Aktuality > Běžíme na hrad pokračuje na pohádkovém hradu Bouzov

Běžíme na hrad pokračuje na pohádkovém hradu Bouzov

Vydáno 31. května 2018 Letní sporty
Po sluncem zalité letošní premiéře na hradě Točník, bude opět dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V sobotu 2. června na hrad nebudou létat ševci, ale běžci s jejich dětmi. Registrovaní účastníci mohou mimo jiné využít i zlevněného vstupu na atraktivní hrad. Hrad Bouzov leží v Olomouckém kraji mezi krajskou metropolí Olomouc a městem Mohelnice.

Poběžte na hrad Bouzov!

Běžecký den s cílem na hradě Bouzov má pro vás připraveno několik tras na výběr; závodní Pětku, která však na Bouzově vzhledem k charakteru tratě měří 6,040m a Patnáctku, která je opravdu přesnými 15 km.

 Běžecké trasy Pětky a Patnáctky vedou krásnými zalesněnými kopci s řadou stoupání v okolí pohádkového hradu Bouzov. Především na trati Patnáctky si užijete i skvělé výhledy na hrad vystupující na horizontu. Tratě jsou velmi atraktivní, členité, převážně vedené v terénu, na loukách a lesních cestách, kombinující ale i svižné asfaltové úseky. Patnáctka s celkem 360 nastoupenými metry opravdu pověří běžeckou kvalitu. Na Pětce vás čeká 160 m stoupání. Profily obou tratí nabízí tedy jak běhavé - tempařské úseky, tak i táhlá stoupání. Vše ale opravdu v nezapomenutelné krajině v okolí hradu.

Velmi oblíbené dětské závody čekají na vaše děti ve všech možných věkových kategoriích. Děti budou závodit, rozděleny podle věku, na tratích v délkách 100; 300; 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, tedy v nádherném a rozsáhlém parku, který obklopuje hrad.

Běžíme na hradZázemí a cíl závodu jsou situovány do nádherného parku přímo před hradem. Popis tratí i s jejich přesnými mapkami najdete na webových stránkách akce. Všichni závodníci, kteří doběhnou do cíle Pětky a Patnáctky, dostanou na krk finišerskou medaili! A za každý vámi uběhnutý kilometr v rámci seriálu Běžíme na hrad poukáží organizátoři příspěvek jedné koruny na konto SOS dětské vesničky. Všichni účastníci seriálu tak naším prostřednictvím a svojí účastí přispějí na dobrou věc.
 

Zapojte do běhu celou rodinu

Organizátoři si pro vás spolu se svým partnerem, Hypoteční bankou, připravili soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku) tedy kromě dětských běhů, kde o délce trati rozhoduje věk účastníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá součet nejnižší. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.
 

Čtvrtkilák v brnění - trať s nádechem středověku

RytířDruhým rokem bude připravený i speciální závod „Čtvrtkilák v brnění“. Také jste již někdy přemýšleli, jak že to ve středověku vlastěn ti borci dělali, když celý den trávili v brnění, běhali po bitevním poli a ještě v tom museli válčit? Kdo ví, jak často ho sundávali na noc. Nyní o tom již nemusíte jenom přemýšlet, ale můžete si to na Běžíme na hrad sami přímo vyzkoušet. Organizátoři na vás navléknou těch zhruba 15 kilo železa, do ruky vám dají halapartnu s praporcem a změří vám poctivý Čtvrtkilák. Vždy v průběhu každé ze zastávek seriálu a potom i za celý ročník se budou hledat ty nejrychlejší rytíři nebo rytířky. Zcela jistě si při těchto závodech v chrastícím dresu užijete zasloužený obdiv. Nakonec takovou fotku v brnění s potem na čele jen tak někde nepořídíte. Tak začněte trénovat.

Dobrou zprávou pro vás je, že brnění budete mít jen od pasu nahoru a na hlavu k tomu dostanete opravdovou středověkou přilbu. Na nohách si necháte klidně ty nejlepší závodky, ať ten čas stojí za to. Halapartnou s praporcem pak můžete mávat svým fanouškům nebo rodině. A možná se vám podaří překonat vítězný čas z Točníku 0:46 min, který nastavil Roman Šebrle.
 

Kdo závodí má slevu do hradu

Běžíme na hradRegistrace začínají v 9:30 hod. v parku hradu Bouzov, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak například i soutěžní kvíz Tajemství hradu. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku si bude moci vybrat mezi seriálovým tričkem nebo jedním ze čtyř sportovních šátků, vše od partnere

Všichni registrovaní účastníci mají slevu na vstupném registrovaní účastníci mají slevu na vstupném na hrad Bouzov – děti do 15 let mají vstup zcela zdarma.
Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte Historický areál, který se nachází v těsné blízkosti pohádkového hradu Bouzova. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou historicky laděné, zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Romantický hrad Bouzov - hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov - hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.

Další aktuality

22.8.
2018
Vydejte se zlatými horami po stopách zlatokopů

Vydejte se zlatými horami po stopách zlatokopů

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
28.6.
2018
Cyklobus Bečva a Cyklobus Bouzov vyjedou začátkem prázdnin

Cyklobus Bečva a Cyklobus Bouzov vyjedou začátkem prázdnin

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
21.6.
2018
Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonu

Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonu

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty