Úvod > Aktivity & akce > Akce > Struny podzimu 2018

Struny podzimu 2018

Kdy 9. říjen 2018 - 10. listopad 2018 Festivaly
Objevný, odvážný, multižánrový. Tak definují pořadatelé hudební festival Struny podzimu. Ani 22. ročník, který se uskuteční od 9. října do 10. listopadu, nezůstane této charakteristice nic dlužen.
Struny podzimu zahájí 9. října v Národním památníku na Vítkově vokální soubor Ars Nova Copenhagen, který pod taktovkou Paula Hilliera uvede mimo jiné skladbu In C od Terryho Rileyho. Tuto přelomovou skladbu napsal Terry Riley už v roce 1964 a vlastně tím ještě před Stevem Reichem a Philipem Glassem stál u zrodu amerického minimalismu. Terry Riley přijíždí do Česka vůbec poprvé, a to nejen jako host zahajovacího koncertu. O den později se představí jako pianista v intimním duu se synem Gyanem, jehož tradiční indickou hudbou, flamenkem a západoafrickými rytmy inspirovaná hra na kytaru skvěle souzní s otcovými melodickými nápady.

Do Prahy přijede průkopník minimalismu Terry Riley, vokální ansámbl Ars Nova Copenhagen s dirigentem Paulem Hillierem, duo virtuosů Michel Camilo a Tomatito, soulová zpěvačka Lizz Wright nebo vůdčí osobnost elektronické scény Venetian Snares ve společném projektu s uznávaným producentem a hudebníkem Danielem Lanoisem. Festival nabídne celkem jedenáct koncertních večerů.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 7. 2018
2.11.
6.1.
Israeli street moments

Israeli street moments

Praha 1, Praha
1.12.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2018

Vánoční trhy Praha 2018

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí