Úvod > Aktivity & akce > Akce > Štěpán Rak a Alfred Strejček - celoroční cyklus koncertů Setkávání se 2013

Štěpán Rak a Alfred Strejček - celoroční cyklus koncertů Setkávání se 2013

Kdy 2. únor 2013 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Poprvé se setkáme s umělci v uceleném cyklu z jejich společné tvorby - SETKÁVÁNÍ SE 2013. Každý měsíc se představí v Kostele Martin ve zdi - Mrtinská 8, Praha 1 - jedno z jejich společných děl. Zahajujeme koncertem VIVAT COMENIUS.
„Setkávání se... 2013“ Celoroční cyklus pravidelných koncertů Štěpána Raka a Alfreda Strejčka v Kostele MARTIN VE ZDI, Martinská 8, Praha 1 Profesor Štěpán Rak, kytarový virtuos, zakladatel katedry kytary na pražské HAMU a herec, recitátor a moderátor Alfred Strejček. Dvě jména, dva osudy. Bylo dáno, že tito dva vynikající umělci se před lety sešli ke spolupráci, která trvá mnoho let a je pro posluchače zárukou kvality, nadčasovosti a pohody při vzájemném setkání.

Tato spolupráce přežila módní vlny, přežila vše, co se jevilo jako „hvězdné“, přesto však brzy zhaslo. Na cestu svítí Štěpánu Rakovi a Alfredu Strejčkovi šťastné hvězdy. Nazývejme je Profesionalita, chcete-li pak i Pokora. Můžeme přidat ještě Pochopení, Píli a Patriotismus. Těchto symbolických 5 P je hlavním pojítkem souznění umělců při koncertech, kde krásnou hudbu v mistrovském pojetí Štěpána Raka a jeho paní Kytary doprovází úžasný přednes Alfreda Strejčka, jehož nezaměnitelná barva hlasu výrazně podtrhuje hudební část. A tak vznikl projekt cyklu „SETKÁVÁNÍ SE ...2013“, který již svým názvem napovídá, že půjde o setkání s Mistry svého oboru – Štěpánem Rakem a Alfredem Strejčkem.

Celý cyklus připravila Iva Klusalová, která ve své stálé scéně pro pořádání koncertů vážné hudby v Kostele Martina ve Zdi v Praze – bude po celý rok 2013 představovat jednotlivé projekty obou umělců. Každý měsíc se tak posluchač bude moci ve dvou termínech setkat vždy s jedním pořadem. A co čeká posluchače? První koncert v únoru: VIVAT COMENIU.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2012
1.2.
28.2.
The Best of Grand Cru

The Best of Grand Cru

Praha 1, Praha
8.12.
28.4.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
29.1.
20.4.
Best of Terry Posters

Best of Terry Posters

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí