Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Palác Platýz v Praze
Pasáž Platýz ve dne
Zážitky

Palác Platýz v Praze

Klidné, osobité a přátelské místo v samém srdci Prahy s příjemnou atmosférou a bohatou historií paláce Platýz. Nákupní pasáž Platýz nabízí mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta, kde si můžete užít nákupy, posezení v kavárnách či restauraci.
Jen málo domů v Praze má tak bohatou a zajímavou historii, plnou význačných majitelů, jako Platýz…

Příběh Platýzu se začal psát kolem roku 1347. Na konci 16. století se majitelem domu stal Jan Platais (Platejs) z Plattenštejna, po němž dům získal své jméno. Dům sloužil k ubytování pocestných a v 18. století se zde odehrával bohatý společenský život. Konaly se zde koncerty a plesy, nacházela se tu proslulá šermířská škola a poštovní úřad. Do roku 1847 byl shluk několika budov sjednocen do jednoho čtyřkřídlého objektu, seskupeného kolem vnitřního dvora. Vznikl tak první činžovní dům v Praze.

Dnes jsou prostory objektu využívány především k bydlení, podnikání a provozování mateřské školy. Přízemí objektu slouží jako různorodé obchodní prostory pro kvalitní a zajímavé zboží, galerie s uměleckými díly, či pro kavárny a restauraci. Pasáž objektu Platýz skýtá mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta. Každý návštěvník si právě zde může užít svůj kousek vzácného klidu.

Provozovatel

Platýz

Národní 37
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 725 997 761
Tel.:
+420 725 997 761
Email:
platyz.narodni37@...
Email:
marketing@tcp-as.cz
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,082812 14,420546
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Jan Talich – koncert v Mozarteu

Pojďte si odpočinout a užít si předvánoční pohodu na houslový koncert do Mozartea. Dovolujeme si Vás pozvat na další koncert z cyklu Koncerty v Mozarteu, na. kterém vystoupí Jan Talich s cikánskou kapelou Ivana Heráka.
Praha 1, Praha

Betlémy a vánoční tradice u Panny Marie Sněžné

Výstavy betlémů patří o vánočním čase k tradicím. Betlém klub pořádá již po jedenadvacáté v areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze výstavu betlémů – Betlémy a vánoční tradice.
Praha 1, Praha

Vánoční koncert v kostele Panny Marie Sněžné

Hudební skupina Querela zahraje chorály a sváteční písně z nejrůznějších koutů světa napříč staletími.
Praha 1, Praha

Týden sportu zdarma v Praze – vyberte si nabídky tradičních sportů i méně obvyklých

V posledním kalendářním týdnu roku zdarma otevírá dveře řada pražských sportovišť. Využít můžete pestrou nabídku sportů od plavání, bruslení, lezení po spinning, squash, softball, florbal, tenis, jízdu na koni aj.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Plynárenské muzeum v Praze

V historické budově areálu Pražské plynárenské v Praze 4-Michli najdete Plynárenské muzeum. Prohlídka expozice je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro zájemce z řad odborníků.
Praha 1, Praha

Galerie Václava Špály v Praze

Galerie vznikla v roce 1957 v bývalých prostorách prvorepublikového Vilímkova nakladatelství a knihkupectví na Národní třídě v Praze. Ve své výstavní dramaturgii se galerie věnuje zejména žijícím profesionálním českým autorům střední generace.
Praha 1, Praha

Design interiéru

Ateliér Praga Prima na Národní tř. 35, Praha 1, výtvarná škola s více než 70letou tradicí nabízí pro zimní semestr nový výtvarný kurz pro dospělé.
Praha 1, Praha

Dům uměleckého průmyslu na Národní třídě – DUP36

Prosklená fasáda perly české funkcionalistické architektury Domu uměleckého průmyslu Svazu československého díla zářila nad pražskou Národní třídou od roku 1936. Postupně však začala chátrat a donedávna se jen sumtně a tiše rozpadala. Novou šanci dal budově kulturní klub DUP36 s divadlem X10.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Kavárna Louvre byla založena v roce 1902 a pokračuje v tradici podniku, který byl od počátku špičkou pražského kavárenství i centrem kulturního dění. Nejnovějším počinem je otevření Galerie Louvre, kde na 400 m² můžete zhlédnout či zakoupit soudobé české umění.
Praha 1, Praha

Um Národní

Tady dáváme prostor kuchařskému, výčepnímu a kavárenskému řemeslu. Tady se projídáme a propíjíme k tomu, kdo jsme.
Praha, Praha

Cukrárna Na nádvoří

Nachází se v samém centru Prahy, ukryta na klidném nádvoří historického domu na Národní třídě, v paláci Pražské plynárenské a.s. Příjemné prostředí s venkovním posezením bude působit jako balzám na procházkou unavené nohy i na vaši mysl.
Praha 1, Praha

Le Valmont – exkluzivní club, cocktail a lounge v centru Prahy

Le Valmont je koncipovaný pro lidi, kteří přes den tvrdě pracují a večer se rádi baví v kruhu svých přátel. Prostor, nacházející se v centru Prahy, má 2 části: cocktailový bar a taneční parket.
Praha 1, Praha