Úvod > Co chcete dělat? > Palác Platýz v Praze
Zážitky

Palác Platýz v Praze

Klidné, osobité a přátelské místo v samém srdci Prahy s příjemnou atmosférou a bohatou historií paláce Platýz. Nákupní pasáž Platýz nabízí mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta, kde si můžete užít nákupy, posezení v kavárnách či restauraci.
Jen málo domů v Praze má tak bohatou a zajímavou historii, plnou význačných majitelů, jako Platýz…

Příběh Platýzu se začal psát kolem roku 1347. Na konci 16. století se majitelem domu stal Jan Platais (Platejs) z Plattenštejna, po němž dům získal své jméno. Dům sloužil k ubytování pocestných a v 18. století se zde odehrával bohatý společenský život. Konaly se zde koncerty a plesy, nacházela se tu proslulá šermířská škola a poštovní úřad. Do roku 1847 byl shluk několika budov sjednocen do jednoho čtyřkřídlého objektu, seskupeného kolem vnitřního dvora. Vznikl tak první činžovní dům v Praze.

Dnes jsou prostory objektu využívány především k bydlení, podnikání a provozování mateřské školy. Přízemí objektu slouží jako různorodé obchodní prostory pro kvalitní a zajímavé zboží, galerie s uměleckými díly, či pro kavárny a restauraci. Pasáž objektu Platýz skýtá mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta. Každý návštěvník si právě zde může užít svůj kousek vzácného klidu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 6. 2020