Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Procházka po Plzni pro rodiny s dětmi
Procházka po Plzni pro rodiny s dětmi
"> "> "> ">

Procházka po Plzni pro rodiny s dětmi

Když se řekne Plzeň, zřejmě se vám vybaví slavné plzeňské pivo, Pivovarské muzeum, pivovar Plzeňský Prazdroj a řada restaurací s bohatou nabídkou pivních specialit. Plzeň ale nabízí mnohem víc zajímavostí, které s pivem nemají nic společného.

Objevte Plzeň z výšky i zdola

Kostel sv. Bartoloměje PlzeňPodobně jako jiná města si i Plzeň můžete prohlédnout z výšky; věž katedrály sv. Bartoloměje na Náměstí Republiky je se 102 metry dokonce nejvyšší kostelní věží v Čechách. Nejcennější a nejznámější uměleckou památkou kostela je starobylá milostná socha Panny Marie (tzv. Plzeňská Madona), která stojí ve výklenku na hlavním oltáři. Pochází z 2. pol. 14.stol. z tzv. „období krásných madon“ a patří k nejvzácnějším gotickým památkám v ČR vůbec.

Pozornost přitahuje také přístupné historické podzemí, které bylo budováno již od 14. století. Během prohlídky poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně. V blízkém Pivovarském muzeu, které se nachází v unikátně zachovaném právovárečném domě, uvidíte stovky unikátních exponátů, které sledují historii vaření a kulturu pití piva od nepaměti po současnost. Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell.
 

Za moderními dějinami do muzea i synagogy

Velká synagoga PlzeňV Pobřežní ulici můžete navštívit Památník generála Pattona, který se věnuje osvobození jihozápadních Čech Americkou armádou v roce 1945 a pobytu amerických vojáků v Plzni a dalších městech regionu. Podstatnou část muzea tvoří více než 1000 vystavených exponátů ze sbírek soukromých sběratelů. Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu je Velká synagoga, druhá největší synagoga v Evropě a po jeruzalémské a budapešťské třetí největší na světě. Synagoga je svědectvím bohaté židovské obce v Plzni, která byla bohužel v průběhu nacistické okupace v letech 1939 – 1945 téměř zdecimována. Historická budova prošla koncem 20. století náročnou rekonstrukcí a kromě náboženských účelů slouží díky vynikající akustice a unikátní atmosféře i jako koncertní a výstavní sál.
 

Plzní s dětmi

Rodiny s dětmi určitě mohou navštívit science center Techmania s řadou interaktivních her a hlavolamů, Muzeum loutek, Muzeum strašidel a zoologickou zahradu. Na ni navazuje zábavní a vzdělávací DinoPark s ozvučenými statickými i pohyblivými modely zvířat, která naši planetu obývala před více než 65 miliony lety v období druhohor. Kromě procházky areálem s obrovskými dinosaury si děti mohou zahrát na paleontology, je tu rovněž dětské hřiště, 3D kino a prodejna suvenýrů.