Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Z Božího Daru do Horní Blatné a zpět přes Jáchymov

Z Božího Daru do Horní Blatné a zpět přes Jáchymov

Vydejte se poznat na kole nezaměnitelnou krásu této části Krušných hor. Z Božího Daru projedete kolem vřesem porostlých sejpů k řece Černé. Vaše trasa povede směrem do Horní Blatné a dále na poetickou samotu Ryžovna.
Startovním místem je Boží Dar, svou nadmořskou výškou 1028 m n.m. nejvýše položené město ve střední Evropě. Úvodní část trasy z Božího Daru směrem na Ryžovnu vám bude příjemně ubíhat a tak se můžete kochat okolní krajinou. Uvidíte rozsáhlé Božídarské rašeliniště, drobnou říčku Černou. V dálce za vámi se tyčí vrcholy Klínovce a Fichtelbergu. Na chvíli vjedete do smrkových lesů a už se před vámi otevírá široká pláň s pasoucím se dobytkem.

Za Ryžovnou musíte zdolat největší stoupání výletu. To skončí v sedle pod Blatenským vrchem, na kterém stojí kamenná rozhledna. Po sjezdu se ocitnete v Horní Blatné, městě s významnou hornickou minulostí. Odtud se vydejte směrem na jih, do Perninku. Po cestě minete významný Krušnohorský semmering, horskou část druhé nejvýše položené železniční tratě v České republice z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu. Z Perninku už se po silnici vrátíte do Božího Daru. Případně si ještě cestou můžete udělat krátkou zajížďku k naučné radonové stezce, která je první svého druhu na světě. Najdete ji v Jáchymově.
Celý popis