Úvod > Aktuality > Zoo Praha láká k návštěvě, malá slůňata Lakuna a Amalee se mají k světu
Zoo Praha láká k návštěvě, malá slůňata Lakuna a Amalee se mají k světu
"> "> "> "> "> ">

Zoo Praha láká k návštěvě, malá slůňata Lakuna a Amalee se mají k světu

Vydáno 9. července 2020 Příroda
Samičky slona indického, které od sebe věkově dělí šest týdnů, dosáhly úplně stejné váhy – každá má aktuálně 204 kilogramů. Návštěvníci je teď mohou vídat většinu dne ve venkovním výběhu. K zastižení venku jsou i ostatní zvířata v zoo, jako napžíklad žirafy, kočkovité šelmy, gorily nebo lední medvědi. Pro bližší představu návštěvníků, kdy a kam za zvířaty zajít, připravilo zoo přehled, kde a v jakém časovém horizontu jsou zvířata aktivní.
sloní samičkaStádo sloních samic s mláďaty v Zoo Praha – tedy Lakuna, Amalee, jejich matky Tamara a Janita a starší slonice Gulab a Shanti – vychází ven podle počasí, většinou se pohybují mezi 10:30 a 14:00 v předním travnatém výběhu a od 14:00 do 17:00 v prostředním výběhu s bazénem. Ankhor, Max a Rudi nejvíce času (zhruba od 10:00 do 17:00) společně tráví v zadním samčím výběhu, kde je rovněž k dispozici bazén. V létě u slonů probíhají každý den od 14:30 komentovaná setkání.

Samičky slona indického, které od sebe věkově dělí šest týdnů, dosáhly úplně stejné váhy – každá má aktuálně 204 kilogramů. Návštěvníci je teď mohou vídat většinu dne ve venkovním výběhu.
 

Kde a kdy potkat další zvířata ze Zoo Praha

gorilaČasy, kdy jsou zvířata v Zoo Praha k vidění, nelze samozřejmě nikdy stoprocentně garantovat, nicméně jako vodítko pro návštěvníky poskytli i další chovatelé své tipy, kdy lze jejich svěřence nejspíše zastihnout:
 • Ďábli medvědovití si na svůj nový výběh stále ještě zvykají, a jakožto zvířata s noční aktivitou se venku nejčastěji pohybují po 18. hodině.
 • Gorily nížinné bývají od 10.30 do 14.00 obvykle ve vnitřní části pavilonu, po 15.00 pak dostávají krmení venku.
 • Orangutani sumaterští okolo 9.00 a po 15.00 venku jedí zeleninu.
 • koně převalskéhoKoně Převalského včetně letošního hřebečka tráví čas na vyhlídce obvykle v intervalech 9.00–11.00, 13.00–15.00, 16.00–18.00.
 • Klokani obrovští a rudokrcí jsou v průchozím výběhu Darwinova kráteru nyní vidět spíše dopoledne a večer, protože nemají rádi přílišné horko.
 • Celou skupinu lachtanů jihoafrických zastihnete společně plavat okolo 9.30 a každý den kromě pátku mají ve 13.30 vystoupení.
 • Lední medvědi jsou aktivní spíše dopoledne, okolo 11. hodiny; odpoledne většinou spí.
 • zoo prahaU lvů a tygrů je pobyt venku podobně jako u řady dalších druhů vázán na pěkné počasí. Obvykle bývají tyto velké kočky ve venkovním výběhu mezi 10.00 a 12.30, ve 13.00 pak dostávají krmení uvnitř pavilonu.
 • Ptáci jsou obecně aktivní ráno a večer, přes poledne většinou spí. V Rákosově pavilonu mají nyní návštěvníci možnost kolem 14.30 vidět uměle odchované mládě nestora kea na procházkách s chovatelem v první voliéře. Úplně kdykoli jsou pak k zastižení tučňáci. V 11.00 u nich probíhá komentované krmení, po němž více plavou.
 • želvaVarani komodští jsou v Indonéské džungli k vidění nonstop, jednou za tři až čtyři týdny vždy v sobotu od 13.00 pak můžete sledovat jejich krmení. Nejbližší termín této dramatické podívané je 11. července.
 • Pokud je hezké počasí, mohou návštěvníci sledovat želvy obrovské a sloní ve venkovním výběhu i v dopoledních hodinách, jinak spíše po poledni. Až do září se opět konají oblíbené Melounové středy, tedy komentovaná setkání od 13.00. Pavilon velkých želv je otevřen do 16.00.
 • Žirafy dostávají druhé krmení ve 12.30 a od 13.00 jsou již ve venkovním výběhu. Ve 13.30 pak na lávce u Afrického domu následuje komentované setkání.
Komentovaná krmení v Zoo Praha

1.6.
30.9.
Komentovaná krmení v Zoo Praha

Komentovaná krmení a setkání se zvířaty v letním období – květen, září pouze o víkenech a svátcích, červen - srpen denně. Těšíme se na vás.

Plavby lodí do pražské zoo 2020

16.5.
30.9.
Plavby lodí do pražské zoo 2020

Vyměňte cestu autem či MHD za plavbu lodí a cesta do pražské zoo se stane úžasným zážitkem pro malé i velké.

Večerní prohlídky po Zoo Praha

3.1.
30.12.
Večerní prohlídky po Zoo Praha

Vydejte se v doprovodu zkušeného průvodce objevovat tajemství večerního života v Zoo Praha.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.