Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava se těší z nejvyšší historické návštěvnosti a vydá sběratelskou bankovku
Zoo Jihlava se těší z nejvyšší historické návštěvnosti a vydá sběratelskou bankovku
"> "> ">
Příroda

Zoo Jihlava se těší z nejvyšší historické návštěvnosti a vydá sběratelskou bankovku

  • Vydáno7. ledna 2020
Jihlavská zoo je trvale nejoblíbenějším turistickým cílem v celém kraji Vysočina. Důkazem toho je i další nárůst počtu návštěvníků během roku 2019, kdy jejími branami prošlo rovných 346 600 lidí. To je o cca 12 000 návštěvníků více než v dosavadním rekordním roce 2016.
Zoo JihlavaNávštěvnicky nejsilnějšími měsíci byly již tradičně měsíce červenec a srpen, během nichž zoo navštívilo celkem více než 145 000 návštěvníků. Zajímavé však byly i měsíce září s více jak 22 000 lidmi a říjen s 21 000 návštěvníky, což je zapříčiněno zejména loňským extrémně teplým a hezkým babím létem.

Podle prvních odhadů se v průběhu roku 2019 v Zoo Jihlava podařilo rozmnožit přibližně 80 druhů zvířat. Celkový počet úspěšně narozených, nebo vylíhnutých mláďat je necelých 600 jedinců. Tam nám opět nevíce statistikami zahýbali obojživelníci a plazi. Loňskými rekordmany v počtu mláďat byly rosničky včelí, u kterých ošetřovatelé úspěšně odchovali skoro 150 mladých žabiček. Mezi nejnápadnější, nebo nejvýznamnější odchovy loňského roku pak určitě patří tapír jihoamerický, kusu liščí, guanako, manul, několik druhů drápkatých opic, leguáni kubánští, nebo hroznýšovci portoričtí narození na samém konci roku.

Zoo Jihlava je otevřena i v zimní sezóně, a to od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné je za 100 Kč, pro děti a seniory za 60 Kč.
 

Zoo Jihlava bude mít svou vlastní sběratelskou bankovku

zoo jihlavaPrvní vydání sběratelské bankovky Euro Souvenir Zoologické zahrady Jihlava se rychle blíží. Půjde o suvenýrovou eurobankovku, která je vyrobena v Paříži stejnou firmou a technologií jako skutečné eurobankovky. Každý kus bude unikátní díky pořadovým číslům, tak jako to mají skutečné peníze.

Specializací zoo jsou dlouhodobě chovy malých savců, dále kočkovitých šelem, primátů a také plazů společně s obojživelníky. Takže jako hlavní motiv bankovky v zoo vybrali tři živočichy, typické a významné pro jihlavskou zoo. Jde o klokánka králíkovitého Ogilbyova (Bettongia penicillata ogilbyi), kočku slaništní (Leopardus geoffroyi) a krokodýla siamského (Crocodylus siamensis). Bankovku bude možné získat v neděli 26. ledna 2020 v rámci Dne Austrálie.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.