Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava oslavuje letos 60 let trvání
Zoo Jihlava oslavuje letos 60 let trvání
">
Příroda

Zoo Jihlava oslavuje letos 60 let trvání

  • Vydáno7. ledna 2017
Jubilejních 60 let oslaví letos jihlavská zoologická zahrada. Řada akcí, které se budou v tomto roce konat, se ponese v duchu tohoto kulatého výročí. Snad nejvíce by to mělo být patrné v průběhu dvou červencových „retrodnů“. Do Jihlavy bude také svolána Valná hromada Unie českých a slovenských zoo. V roce 2017 zoo chystá opravy ubikací tapírů a kapybar, změny se už na jaře dočká také japonský parčík Hokaidó.
Zoo JihlavaV letošním roce čeká Zoologickou zahradu Jihlava významné jubileum, kdy uplyne 60 let od jejího založení. Proto na tento rok chystá celou řadu akcí jako součást oficiálních oslav. Hlavním letošním cílem je tyto kulaté narozeniny jihlavské zoo oslavit spolu s návštěvníky. Zároveň zoo chce návštěvníkům touto formou poděkovat za jejich přízeň.

Dojít by mělo k otevření nové expozice pro nové druhy zvířat na australské farmě i nové návštěvnické toalety, které v této části zoo dosud chyběly. To by mělo být součástí dalšího zkvalitnění služeb v zoo a přinejmenším udržení podobně vysoké návštěvnosti v tomto roce i v dalších letech.

Zoo Jihlava rozdělená do pěti kontinentů se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). Všech pět kontinentů lze navštívit během jediného dne. K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další...
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.