Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení
Příroda

Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení

  • Vydáno31. ledna 2024
Od středy 31. ledna do neděle 4. února 2024 přichystala jihlavská zoo pro všechny žáky a studenty speciální akci „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“. V tyto dny budou mít všichni, kdo na pokladně předloží svoje aktuální vysvědčení, nebo jeho opis s aspoň jednou jedničkou (kladným slovním hodnocením) budou mít vstup do zoo jen za 1 Kč!

zoo jihlavaPokud ve dnech 31. 1. až 4. 2. 2024 předloží děti na pokladně aktuální vysvědčení nebo jeho výpis, s aspoň jednou jedničkou (kladným slovním hodnocením), získají vstup do zoo jen za 1 Kč (vysvědčení může být naskenované v mobilním telefonu).

Zajímá vás čím se živí některá zvířata? Chcete se dozvědět více informací a zajímavostí, než které jsou uvedené na informačních tabulích u každého z nich? Nebo si jen chcete zpestřit vaši prohlídku zoo? Pak přijďte o pololetních a jarních prázdninách do jihlavské zoologické zahrady! Ve středu 31. ledna Zoo Jihlava oslaví Den zeber! Kdo v tento den přijde do zoo v pruhovaném oblečení, dostane na pokladně zoo malý dárek. Přijďte oslavit Den zeber i pololetní vysvědčení v pruhovaném stylu. Komentovaná setkání u zeber proběhnou v 11:30 a 13:30 hodin.

Ve čtvrtek 1. února poznáte v centru PodpoVRCHem Austrálii – zemi unikátní krajiny, zvířat, rostlin a tradic. Od 17:00 hodin zájemcům povypráví paní Eliška Kubíková o svých cestách Austrálie s cílem poznávat přírodní zajímavosti a zoologické zahrady. Vstupné na přednášku je za 50 Kč.
 

Aligátoři, hyeny nebo levhart – Zoo Jihlava se raduje z nových přírůstků

zoo jihlava aligátor čínskýZoo Jihlava se může za uplynulý rok pochlubit mnoha chovatelskými úspěchy. Při návštěvě zoologické zahrady byste tedy neměli opomenout loňská mláďata navštívit. Největší „bombou“ jsou čtyřčata aligátorů čínských, která přišla na svět na konci července. Rozmnožit tento druh plaza není vůbec jednoduché a vyžadovalo to pečlivou práci chovatelek. Odchov má celosvětový význam, v České republice je Zoo Jihlava jedna ze dvou zoo, která tyto aligátory chová.

zoo jihlavaPrvoodchovu se jihlavská zoo dočkala u hyen žíhaných. Po deseti letech se na začátku června začaly z nory ozývat zvuky. Postupně výběh začala prozkoumávat celkem tři mláďata. Malé hyeny přivedl na svět nově sestavený pár – samec Hutch, který do zoo přišel v roce 2013 a samice Beca dojela v srpnu 2022 ze Parc de la Haute Touche ve Francii.

Z již „tradičních“ odchovů můžeme vyjmenovat: lemury kata, plameňáky nebo lenochoda. V loňském roce se narodila také mláďata u alpak, surikat, ježků ušatých, kosmanů a mnoho dalších. Na konci prosince 2023 přijel do zoo nový obyvatel – samec levharta cejlonského z francouzské Zoo de Cerza.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

Tipy na výlety po stopách hravých soch Michala Olšiaka nejen na Vysočinu

Vydejte se na putování po sochách Michala Olšiaka. Jeho specifické sochy zvířat a bájných tvorů, které jsou na první pohled dobře rozpoznatelné, naleznete na mnoha místech Vysočiny, nejvíce je jich u sochařova rodného města Žďáru nad Sázavou. Destinační společnost Koruna Vysočiny připravila turistickou hru, která vás provede tímto regionem. Seznámí vás se všemi sochami Michala Olšiaka na Vysočině i mimo ní.
Kraj Vysočina | Zážitky

Poznejte národní kulturní památky v kraji Vysočina

Věděli jste, že je Vysočina krajem s nevyšším počtem UNESCO památek v ČR? Kromě toho ale nabízí i řadu dalších kulturních pamětihodností, mezi které patří hrady, zámky, kostely a chrámy, podzemí i významné židovské památky. Mnohé z nich se počítají mezi národní kulturní památky (NKP). Ty tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství národa a vyhlašuje je Vláda České republiky. V kraji Vysočina naleznete 15 nemovitých národních kulturních památek. Podívejte se s Kudy z nudy, které to jsou.
Kraj Vysočina | Památky

V Novém Městě na Moravě se chystá Mistrovství světa v biatlonu. Sněhu je dost

Nové Město na Moravě bude od 7. do 18. února 2024 opět po jedenácti letech dějištěm Mistrovství světa v biatlonu. Na Vysočině se sejde světová biatlonová špička a utká se ve všech disciplínách, které se jezdí během světového poháru. V mužské i ženské kategorii se uskuteční sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem i štafety. Chybět nebude smíšená štafeta a smíšený závod dvojic. Nedostatku sněhu se závodníci bát nemusí. Stav tratí ve Vysočina Areně pochválil i rozhodčí IBU.
Kraj Vysočina | Zimní sporty

Výlety pro samotáře: krajinou Pacovska s básníkem Antonínem Sovou

Rájem pro milovníky tichých neobjevených míst, krásné přírody a lyrických básní je Pacov, městečko v srdci Vysočiny. Pro další výlet pro samotáře budeme mít vynikajícího průvodce: čeká tu na nás nejznámější pacovský rodák a velká osobnost české moderní poezie, básník Antonín Sova (1864–1928).
Kraj Vysočina | Životní styl

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě

Zimní plavby jsou někdy zahalené do bílého pláště a jindy zase moc zimně nevypadají. Přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady, i na březích, vždycky co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá každou sobotu ve 13:00 z přístaviště v Kramolíně.
Kraj Vysočina | Zážitky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Jihlavy

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Pokud pocházíte z Jihlavy a okolí, máme pro vás pár tipů, které rozhodně neudělají ve vaší sbírce fotografií ostudu. Vyfoťte krásné památky, probouzející se přírodu anebo se vypravte za podvečerní atmosférou.
Kraj Vysočina | Zážitky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Telče

Milujete fotografování? Tentokrát vám přinášíme tipy na nejfotogeničtější místa Telče, které je od roku 1992 zapsáno na Seznam UNESCO. Udělejte si dokonalou instagramovou fotku, s našimi náměty se to určitě podaří! Vypravte se na náměstí Zachariáše z Hradce s jedinečným souborem renesančních měšťanských domů s podloubími a bohatě zdobenými štíty, pohlédněte na městečko z věže kostela sv. Ducha a zkuste zachytit odraz telčského zámku ve vodní hladině Ulického rybníka.
Kraj Vysočina | Zážitky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Třebíče

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Pokud pocházíte z Třebíče a okolí, máme pro vás pár tipů, které rozhodně neudělají ve vaší sbírce fotografií ostudu. Vydejte se okolo řeky Jihlavy do židovské čtvrti, zkuste zachytit baziliku sv. Prokopa, objevte Gnómon v Tyršových sadech anebo větrný mlýn v Borovině.
Kraj Vysočina | Zážitky