Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení
Zoo Jihlava láká na mimorádné komentované krmení
"> Zoo Jihlava láká na mimorádné komentované krmení "> Ve dnech 29. až 6. února dny bude probíhat komentované krmení žiraf a tulenu "> Prvním letošním prírustkem jihlavské zoo se stala samicka ovce valašské
Příroda

Zoo Jihlava láká na odměnu za vysvědčení

  • Vydáno31. ledna 2018
Od čtvrtka 1. února do neděle 4. února 2018 přichystala jihlavská zoo pro všechny žáky a studenty speciální akci „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“. V tyto dny budou mít všichni, kdo na pokladně předloží svoje aktuální vysvědčení, nebo jeho opis se samými jedničkami, vstup do zoo zdarma! Ostatní, kteří budou mít na vysvědčení horší známky, budou moci využít padesátiprocentní slevy, takže místo 50,- Kč zaplatí jenom 25,- Kč. U dětí mladších 12 let je nutný doprovod dospělé osoby..
ŽirafaZajímá vás čím se živí některá zvířata? Chcete se dozvědět více informací a zajímavostí, než které jsou uvedené na informačních tabulích u každého z nich? Nebo si jen chcete zpestřit vaši prohlídku zoo? Pak přijďte o pololetních a jarních prázdninách do jihlavské zoologické zahrady.

V Zoo Jihlava se koná  také další klubový večer . Ten proběhne ve čtvrtek 1. února v 17:00 hodin v centru PodpoVRCH.

Cesta tří nadšenců a čtyř geodetů k africkému vodopádu měla rozsoudit, zda je Tugela Falls opravdu vyšší než venezuelský vodopád Kerepakupai Merú (Salto Angel). Jak se vlastně vodopády měří? Kde začínají a kde končí? A co všechno musela parta dobrodružných povah ve výškách kolem 3000 m nad mořem překonat? Bude mít nejvyšší vodopád světa české objevitele? Všechno se dozvíme z vyprávění a dokumentu Martina Šíla. Vstupné 40 Kč (každý účastník obdrží drobný dárek).
 

Zoo Jihlava má první letošní mládě!

Ovce ValaškaPrvním mládětem, které se v letošním roce v Zoo Jihlava narodilo ve středu 24. ledna, je mladá samička ovce valašské (Ovis aries aries). Hned následující den porodila jehně další z ovcí a v současnosti se v ovčím výběhu na australské farmě prohání hned šest jehňátek.

I když se zdá, že ovce jsou jedny z nejobyčejnějších zvířat, které každý zná, a ani nejsou nijak vzácné,  ovce valašské jsou tak trochu neobyčejné. Čistokrevná ovce valašská je totiž velice vzácné hospodářské plemeno původem z Valašska – tedy z nejvýchodnější oblasti Moravy. V současnosti se jich na našem území chová méně než tisíc. Valašky jsou velice odolné s všestrannou užitkovostí a využívaly se na maso, na mléko i na vlnu, nebo na kůže. Zajímavé jsou i tím, že rohatá jsou obě pohlaví, byť berani mají rohy přece jen mohutnější.

Dalším mládětem, které se v zoo narodilo, je již mnohem exotičtější samice antilopy nyaly nížinné (Tragelaphus angasii). Mládě zatím tráví většinu času ve stáji, kde na ně dohlíží jeho matka Triga. Stejně jako všichni kopytníci se však hned po narození staví na nohy, takže je při troše štěstí a dobrého počasí mohou vidět i návštěvníci, když několikrát denně na chvíli zavítá do venkovního výběhu.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.