Úvod > Aktuality > Zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí

Zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí

Vydáno 21. listopadu 2019 Příroda
Chcete vidět průvod plameňáků skrze zasněženou africkou vesnici? A co třeba hlavu tygra vykukující ze závějí? Zatímco člověka může trápit podzimní únava a zimní zkřehlost, zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí. Tedy, snad s výjimkou lenochoda, ale ten spí zimou i létem.
zoo jihlava plameňáciPřijďte na návštěvu neznámého světa, kterým se Zoo Jihlava na podzim a v zimě stává. Na malé rovinaté ploše můžete příjemným vycházkovým tempem během jediného dne procestovat všechny kontinenty v jejich netradiční zimní podobě a pozdravit při tom více než 1300 zvířat, která v Zoo Jihlava žijí, a která jsou zde k vidění 365 dní v roce. V období od listopadu do března otevírá jihlavská zoo návštěvníkům své brány vždy od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Kterému zvířeti to podle vás bude na sněhu slušet nejvíc?

zoo jihlavaZoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro přibližně 250 druhů živočichů v počtu téměř 1 300 jedinců. Zoo Jihlava je koncipována jako zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu.

Specializací jihlavské zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí. Vstupné stojí 100 korun, pro děti 60 Kč.
Vánoční večerní prohlídky se zoologem

Vánoční večerní prohlídky se zoologem

Speciální vánoční prohlídka se zoologem, při které se dozvíte nejedno tajemství z říše zvířat. Prohlídky jsou určené pro dospělé a děti starší 12 let.

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Vánoční večerní prohlídky v jihlavské zoo

Vánoční večerní prohlídky v jihlavské zoo

Od 27. do 28. prosince budou v zoo opět po roce probíhat Vánoční večerní prohlídky v Zoo Jihlava. Můžete se těšit na řadu překvapení a zajímavý zážitek.

Další aktuality

13.9.
2019
V jihlavské zoo prožijete noc s netopýry

V jihlavské zoo prožijete noc s netopýry

Vysočina | Příroda
2.8.
2019
Užijte si kus Afriky v Jihlavě

Užijte si kus Afriky v Jihlavě

Vysočina | Příroda
29.5.
2019
Přijďte na Den dětí do Zoo Jihlava

Přijďte na Den dětí do Zoo Jihlava

Vysočina | Příroda