Úvod > Aktuality > Zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí
Zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí

  • Vydáno9. prosince 2021
Chcete vidět průvod plameňáků skrze zasněženou africkou vesnici? A co třeba hlavu tygra vykukující ze závějí? Zatímco člověka může trápit podzimní únava a zimní zkřehlost, zvířata v jihlavské Zoo rozhodně nespí. Tedy, snad s výjimkou lenochoda, ale ten spí v zimě i v létě.
zoo jihlava plameňáciPřijďte na návštěvu neznámého světa, kterým se Zoo Jihlava v zimě stává. Na malé rovinaté ploše můžete příjemným vycházkovým tempem během jediného dne procestovat všechny kontinenty v jejich netradiční zimní podobě a pozdravit při tom více než 1300 zvířat, která v Zoo Jihlava žijí, a která jsou zde k vidění 365 dní v roce. V období od listopadu do března otevírá jihlavská zoo návštěvníkům své brány vždy od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Kterému zvířeti to podle vás bude na sněhu slušet nejvíc?

vlk v zoo jihlavaVe sněhu rádi, a možná i překvapivě, dovádí i tropická zvířata, třeba medvědi malajští, tygři, levharti, dále například vydry malé. A samozřejmě nesmíme zapomenout na tuleně, kteří si ve vodě s oblibou hrají s kusy ledu! Nejvíce si zimu užívají zvířata z našich zeměpisných šířek nebo ta žijící ještě severněji a horská zvířata. Například pandy červené, irbisové či vlci jsou mnohem aktivnější a dovádivější v zimě.

Ostatní zvířata, která běžně žijí v teplejších krajích se během dne dostanou alespoň na chvíli na chladný čerstvý vzduch, aby se provětrala, zaběhala si a vyhrála si v závějích. Jsou jimi například zebry, giboni či antilopy. Ale ani žirafám mráz nevadí. Nesmí však uklouznout na ledu, aby si neporanily nohy. Naopak celou zimu ve vnitřních ubikacích stráví drápkaté opice či lemuři.


Zoo pěti kontinentů

zoo jihlavaZoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro přibližně 250 druhů živočichů v počtu téměř 1 300 jedinců.Zoo Jihlava je koncipována jako zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu.

Specializací jihlavské zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí. Vstupné stojí 130 korun, pro děti 80 Kč.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.