Úvod > Aktuality > Hrad Rožmberk nabídne v listopadu zimní prohlídkovou trasu

Hrad Rožmberk nabídne v listopadu zimní prohlídkovou trasu

Vydáno 31. října 2019 Památky
Pohled do soukromí šlechtické rodiny Buquoy přinese během listopadu hrad Rožmberk, který v mimo sezóně nabízí zimní prohlídkovou trasu do soukromí tohoto šlechtického rodu. Kolem poloviny 19. století nechal Jiří Jan Jindřich Buquoy upravit pokoje ve druhém patře hradu k obytným účelům. Díky nedávné nákladné rekonstrukci jsou zpřístupněny jídelna, salon, herna a pracovna, pokoje jsou temperovány. V případě příznivého počasí je součástí prohlídky i výstup na Anglickou věž. Prohlídky hradu jsou možné od úterý do pátku a začínají vždy v 11:00 a ve 13:00 hodin.

Hrad Rožmberk láká na pokoje Buquoyů

Hrad RožmberkDíky nákladné rekonstrukci hradu Rožmberk jsou během listopadu a následně od ledna do března zpřístupněny jídelna, salón, herna a pracovna. Pokoje jsou během zimy temperovány. V případě příznivého počasí je součástí prohlídky i výstup na Anglickou věž.
 
Během prohlídky uvidíte v pokojích především mobiliář, který byl dosud uložen v depozitářích hradu. Převážná většina mobiliáře je původní s odbornými restaurátorskými zásahy. Některé kusy byly pro vznikající expozici zakoupeny či zapůjčeny z jiných hradů či zámků.

Pohled do soukromí rodiny šlechtického rodu Buquoyů poodhaluje, jak žila aristokracie v druhé polovině 19. století. Pokoje v druhém patře hradu nechal pro potřeby bydlení své rodiny upravit Jiří Jan Jindřich Buquoy v době, kdy budoval v prvním patře rodové muzeum.
 

Zimní otevírací doba

RožmberkProhlídková trasa je temperována a v chladných dnech jistě oceníte přívětivou a komorní atmosféru zimního hradu.  

Otevřeno je od 1. do 30. listopadu 2019 v úterý až pátek, vždy v 11 a ve 13 hodin. Pro skupiny lze zajistit i jiný čas prohlídky na emailu rozmberk@npu.cz nebo na telefonu 380 749 838. Od 1. do 31. prosince 2019 bude hrad uzavřen.

Otevře se opět od 8. ledna 2020 a v zimním režimu bude pokračovat do 29. března 2020. Vstupné na prohlídku stojí dospělého 140 korun. Děti od 6 do 18 let, studenti do 26 let po předložení průkazu ISIC a senioři starší 65 let zaplatí 100 korun a rodinné vstupné vyjde na 370 Kč (2 dospělí + 2 až 3 děti do 18 let).
Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.