Úvod > Aktuality > Zimní návštěvu lednického zámku spojte s vyhlídkovou plavbou po Dyji

Zimní návštěvu lednického zámku spojte s vyhlídkovou plavbou po Dyji

Vydáno 8. listopadu 2019 Památky
Jedním ze zámků, na který se můžete vypravit i v zimním období, je ten v Lednici. Během víkendů je veřejnosti přístupný i palmový skleník. Krásný výlet si užijete, když prohlídku obou míst spojíte s plavbou po Dyji a procházkou zámeckým parkem.
Zámek LedniceLednický zámek se nachází v Lednicko-valtickém areálu, který je ne nadarmo zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Původně renesanční zámek z 16. století byl v 17. století barokně upraven, dnešní vzhled ovšem získal až při poslední rozsáhlé rekonstrukci v polovině 19. století, při které byl upraven ve slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku.

V listopadu a prosinci je každý víkendový den od 10 do 16 hodin zpřístupněn první prohlídkový okruh, tedy prohlídka reprezentačních sálů v přízemí zámku, které sloužily k pořádání společenských akcí.
 

Vzácný cykas a vyhlídkové plavby

Návštěvu doporučujeme spojit s prohlídkou unikátního skleníku, který vznikl přestavbou původní oranžérie z roku 1717. Do skleníku můžete přijít obdivovat stále kvetoucí tropické a subtropické rostliny nebo tu můžete jen tak relaxovat. Mimo hlavní sezonu je ve skleníku příjemný klid a samozřejmě také teplo – v nejteplejší části teploměr naměří okolo dvaceti stupňů Celsia. Kuriozitou skleníku je pak nejvzácnější česká skleníková rostlina, 300 – 500 let starý cykas Píchoš Altensteinův. Skleník je od 1. 11. do 16. 12. 2019 otevřen každý víkend od 10 do 16 hodin.

podzim lednice plavbyPříjemný víkendový den můžete zakončit vyhlídkovou plavbou zámeckým parkem po Staré a Zámecké Dyji. V listopadu 2019 jsou v provozu ještě pravidelné plavby areálem, lodě tak vyjíždějí na svou trasu kromě pondělí denně od 10 do 15:30 hodin, v půlhodinových intervalech. Na trase II. se v listopadu a prosinci neplaví. Z vyhřáté lodní kajuty můžete pozorovat krásy nejen zimního zámeckého parku, ale i lužního lesa.
Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Lednice, perla jižní Moravy, nespí ani v zimě. Od prosince do ledna nabízí toto malebné městečko v srdci Lednicko–valtického areálu bohatý program aktivit pro celou rodinu. Proto neváhejte a přijeďte se ohřát do Lednice! Zveme vás k romantické "plavbě se svařákem" zimním parkem lednického zámku.

Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen přes zimní sezónu všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).