Úvod > Aktuality > Zimní návštěvu lednického zámku spojte s vyhlídkovou plavbou po Dyji
Památky

Zimní návštěvu lednického zámku spojte s vyhlídkovou plavbou po Dyji

  • Vydáno8. listopadu 2019
Jedním ze zámků, na který se můžete vypravit i v zimním období, je ten v Lednici. Během víkendů je veřejnosti přístupný i palmový skleník. Krásný výlet si užijete, když prohlídku obou míst spojíte s plavbou po Dyji a procházkou zámeckým parkem.
Zámek LedniceLednický zámek se nachází v Lednicko-valtickém areálu, který je ne nadarmo zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Původně renesanční zámek z 16. století byl v 17. století barokně upraven, dnešní vzhled ovšem získal až při poslední rozsáhlé rekonstrukci v polovině 19. století, při které byl upraven ve slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku.

V listopadu a prosinci je každý víkendový den od 10 do 16 hodin zpřístupněn první prohlídkový okruh, tedy prohlídka reprezentačních sálů v přízemí zámku, které sloužily k pořádání společenských akcí.
 

Vzácný cykas a vyhlídkové plavby

Návštěvu doporučujeme spojit s prohlídkou unikátního skleníku, který vznikl přestavbou původní oranžérie z roku 1717. Do skleníku můžete přijít obdivovat stále kvetoucí tropické a subtropické rostliny nebo tu můžete jen tak relaxovat. Mimo hlavní sezonu je ve skleníku příjemný klid a samozřejmě také teplo – v nejteplejší části teploměr naměří okolo dvaceti stupňů Celsia. Kuriozitou skleníku je pak nejvzácnější česká skleníková rostlina, 300 – 500 let starý cykas Píchoš Altensteinův. Skleník je od 1. 11. do 16. 12. 2019 otevřen každý víkend od 10 do 16 hodin.

podzim lednice plavbyPříjemný víkendový den můžete zakončit vyhlídkovou plavbou zámeckým parkem po Staré a Zámecké Dyji. V listopadu 2019 jsou v provozu ještě pravidelné plavby areálem, lodě tak vyjíždějí na svou trasu kromě pondělí denně od 10 do 15:30 hodin, v půlhodinových intervalech. Na trase II. se v listopadu a prosinci neplaví. Z vyhřáté lodní kajuty můžete pozorovat krásy nejen zimního zámeckého parku, ale i lužního lesa.
Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Zimní prohlídky zámku Lednice

1.11.
18.12.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).

Další aktuality

Ochutnejte vánoční klobásky na hradě Bítov

O adventním víkendu 10. a 11. prosince 2022 vás hrad Bítov 10:00 do 15:00 hodin přivítá ve vánočně vyzdobených hradních komnatách, opět trochu jinak. V hradní kuchyni pro vás navíc pan kastelán přichystal speciální grilované klobásky.
Jihomoravský kraj | Památky

V bitvě u Slavkova bude bojovat na tisíc vojáků

Jednu z nejzásadnějších bitev devatenáctého století znovu svedou francouzští, ruští a rakouští vojáci. Od bitvy u Slavkova letos uplyne 217 let a mezi vzpomínkovými akcemi o prvním prosincovém víkendu nebude jako tradičně chybět její velká rekonstrukce. Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne na slavkovském bojišti ve dnech 1. až 4. prosince 2022.
Jihomoravský kraj | Památky

Nejen Punkevní jeskyně jsou přes zimu otevřeny

Prohlídková trasa Punkevních jeskyní je během zimních měsíců pro turisty běžně přístupná, otevřeno zde mají mimo pondělí vždy v čase 8:40 až 14:00 hodin. Z důvodu velkého zájmu návštěvníků doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Mimořádnou prohlídku jeskyní mimo otevírací dobu, v případě, že to provozní podmínky dovolí, lze provést po předchozí dohodě se správou jeskyní. Skupinu musí tvořit minimálně 10 lidí se 100% příplatkem na každou osobu.
Jihomoravský kraj | Příroda

Nejlepším vínem České republiky 2023 je Ryzlink vlašský Vinařství Mikrosvín Mikulov

V Centru Excelence ve Valticích proběhlo ve dnech 23. a 24. listopadu finálové kolo hodnocení nejvyšší a největší soutěže vín v České republice, Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2023. Absolutním šampionem se stalo víno Ryzlink vlašský, řada Flower Line, 2021, pozdní sběr z Vinařství Mikrosvín Mikulov. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika