Úvod > Aktuality > Žhavý temperament a spalující vášeň v objetí kytary i tance přinese Den flamenka
Žhavý temperament a spalující vášeň v objetí kytary i tance přinese Den flamenka
"> ">

Žhavý temperament a spalující vášeň v objetí kytary i tance přinese Den flamenka

Vydáno 18. listopadu 2019 Zážitky
Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již popáté. Užijte si program od čtvrtku 21. listopadu do neděle 24. listopadu 2019.
FlamencoOslavte Den flamenka, užijte si španělský národní klenot v jeho nejrůznějších formách a podobách díky novému festivalu s mezinárodní účastí. Dne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již popáté. Aby bylo na oslavy více času a organizátoři vám mohli flamenco představit v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentu, naplánovali celý program od čtvrtka 21. listopadu do neděle 24. listopadu 2019.

Antonio GadesNepopíratelný král v historii mužského flamenka, tanečník a choreograf – Antonio Gades – opustil flamenkový svět před 15 lety. Spolupracoval úzce s Pacem de Lucía, 
s režisérem Carlosem Saurou a také s tanečnicí Cristinou Hoyos. Ztvárnil hlavní mužské role v Saurovo filmech: Bodas de sangre (Krvavá svatba, 1980), Carmen, 1983 
a El amor brujo (Čarodějná láska, 1986). Hlavní postor letošních oslav je proto věnován této osobnosti. Hlavní večer festivalu opanuje Jaoquín Grilo, současná taneční hvězda a ikona mužského flamenka, který má v krvi Gadesův taneční styl i charisma a svým představením mu vzdá hold.


Ohnivá vystoupení, taneční školy i flamenkový bazar

FlamencoV tomto roce se můžete těšit hned na několik zahraničních souborů: již zmíněné vystoupení Joaquína Grila (ESP) se svými muzikanty, premiéra projektu “Spící Carmen” tanečnic Irene Alvarez a Virginie Delgado (ESP), poctu Antoniu Gadésovi vzdá ve svém představení i madridský tanečník Alfonso Losa (ESP) a celý festival uzavře svým charismatickým hlasem zpěvák Pedro El Granaíno (ESP).

Mezi doprovodnými akcemi nebude chybět pestrá nabídka workshopů se španělskými lektory, besedy pro školy i veřejnost, oživení španělských restaurací živou hudbou a tancem, taneční školy otevřou své dveře veřejnosti, projekce filmů, výstavu tanečních fotografií, kurz španělské gastronomie nebo flamenkový bazar.