!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den flamenka
Festivaly

Den flamenka

  • 24. listopad 2021 – 28. listopad 2021
Již pošesté rozpálí festival temperamentem španělského flamenka české publikum! Letos v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích.
Již pošesté se připojujeme k oslavě Mezinárodního dne flamenka, které bylo v roce 2010 přidáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Během pěti listopadových dnů si budete moci vychutnat autentickou energii tohoto jihošpanělského umění v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích. Na programu jsou koncerty a taneční představení s mezinárodní účastí, workshopy se španělskými lektory a pestrá paleta dalších doprovodných akcí.

Taneční smršť nabídne v představení "Yo mismo" mladý granadský tanečník Iván Vargas, zpěvák Andrés de Jerez nás prostřednictvím koncertu "Libres" zavede do uliček a peñas Jerezu de la Frontera, nový taneční projekt "Jardín / Zahrada" představí madridská Virginia Delgado. Festival zakončí slovenský kytarista Morenito de Triana svou poctou kytarové legendě Pacovi de Lucía, kam si kromě svých stálých "spoluhráčů" přizval jako hostující umělce právě Ivána Vargase a Andrése de Jerez.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí