Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Den flamenka
Iván Vargas
Již pošesté rozpálí festival temperamentem španělského flamenka české publikum! Letos v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích.
Již pošesté se připojujeme k oslavě Mezinárodního dne flamenka, které bylo v roce 2010 přidáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Během pěti listopadových dnů si budete moci vychutnat autentickou energii tohoto jihošpanělského umění v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích. Na programu jsou koncerty a taneční představení s mezinárodní účastí, workshopy se španělskými lektory a pestrá paleta dalších doprovodných akcí.

Taneční smršť nabídne v představení "Yo mismo" mladý granadský tanečník Iván Vargas, zpěvák Andrés de Jerez nás prostřednictvím koncertu "Libres" zavede do uliček a peñas Jerezu de la Frontera, nový taneční projekt "Jardín / Zahrada" představí madridská Virginia Delgado. Festival zakončí slovenský kytarista Morenito de Triana svou poctou kytarové legendě Pacovi de Lucía, kam si kromě svých stálých "spoluhráčů" přizval jako hostující umělce právě Ivána Vargase a Andrése de Jerez.

Provozovatel

Fiesta flamenca

Římská 45
Divadlo U Hasičů
120 00 Praha
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.denfl...
GPS:
50,076649 14,438621
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Dyzajn market – zima a Vánoce 2022

Na Výstaviště v Holešovicích se vrací tradiční trh autorské tvorby, nakupte dárky přímo od designérů. Kromě oblečení tu najdete šperky, doplňky, porcelán, hračky, papírenské zboží i nejrůznější dobroty.
Praha 7, Praha

Vánoční Lemarket

Přes 150 lokálních tvůrců se představí i v Pražské tržnici v hale č. 13. Potkáte zde každoroční stálice i nová jména, od šperkařů, módních brandů či doplňků až po delikatesy, kosmetiku, dekorace do bytu.
Praha 7, Praha

Den otevřených dveří na zámku Lány

Správa Pražského hradu oznamuje, že po čtyřech letech budou opět mimořádně otevřeny reprezentační prostory v zámku Lány na Kladensku. Přístupné budou ve dnech 9. až 11. prosince a 16. až 18. prosince 2022. Vstupné se neplatí.
Lány, Středočeský kraj

Vánoční trhy v Hradci Králové

Tradiční vánoční trhy se budou letos konat na Velkém náměstí. Zdejší prodejci nabídnou široký sortiment vánočního zboží – ozdoby, dárky, keramiku i oblečení a nebudou chybět ani cukrovinky, svařák, punč, trdelníky nebo bramboráky.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Aktivity v okolí

Vila Lídy Baarové na Hanspaulce

Funkcionalistický skvost v srdci pražské Hanspaulky má za sebou pestrou minulost. Vila byla před válkou domovem herečky Lídy Baarové, od 50. let chátrala a v roce 2005 ji citlivě zrekonstruoval architekt Lábus.
Praha 6, Praha

Lumina Park Praha

Užijte si dechberoucí procházku říší fantazie a milionů drobných světélek. Unikátní Lumina Park otevírá své brány poprvé v České republice.
Praha 6, Praha

Park brutalistních miniatur Kryštofa Kintery na Klárově

V malém parku Holubička na Klárově naproti budově Kunsthalle Praha, si prohlédnete mimořádný soubor modelů brutalistních “soch domů”, které stojí či stávaly v pražských ulicích. Vytvořil je výtvarník Kryštof Kintera.
Praha 1, Praha

Svět Medúz Arkády Pankrác – největší medúzárium v Evropě

Na střeše OC Arkády Pankrác v Praze 4 objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů – je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jana Punčocháře U Matěje

Šéfkuchař Jan Punčochář, který působil mimo jiné i ve vyhlášených restauracích Le Terroir nebo Grand Cru, otevřel novou restauraci U Matěje v Praze 6, na Hanspaulce. V příjemném prostředí si vychutnáte vynikající speciality moderní i tradiční české kuchyně.
Praha 6, Praha

Restaurace Entrée Olomouc

Pro jedinečného hosta jedinečnou nabídku, to je poselství restaurantu Entrée. Nechejte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou. Ve spojení s neotřelým interiérem a profesionálním servisem si každý host naplno vychutná nezapomenutelné gastronomické zážitky.
Olomouc, Olomoucký kraj

Hidden Retreat – plovoucí sauna na lomu Hranice

Na hladině zatopeného lomu Hranice u Lipnice nad Sázavou na Vysočině, pluje malá dřevěná sauna se střešní terasou. Společnost Hidden Retreat zde nabízí ubytování a únik před stresem a civilizací.
Lipnice nad Sázavou, Kraj Vysočina

Restaurace Field na Starém Městě pražském

V samém srdci Starého Města pražského, uprostřed Foglarových "Stínadel" najdete na rohu ulic Kozí a U Milosrdných restauraci Field. Zakládá si na původních farmářských sezónních surovinách, přírodních postupech a tradičních receptech v netradičním pojetí.
Praha 1, Praha