Úvod > Aktuality > Zažijte přírodu Kamčatky s pohledem na medvědy
Zažijte prírodu Kamcatky s pohledem na medvedy

Zažijte přírodu Kamčatky s pohledem na medvědy

  • Vydáno19. října 2010
Jedinečnou možnost vstoupit do romantického světa severské přírody v oblasti Beringovy úžiny máte nyní v brněnské zoo, která pro své návštěvníky otevřela novou expozici s názvem Beringie, která přibližuje přírodu Kamčatky a východní Sibiře s chovem medvěda kamčatského.

Beringie, s jejíž stavbou se začalo již na jaře 2008, vyrostla na ploše přibližně 10 000 m². Hlavním chovaným druhem bude pár medvědů kamčatských, v doplňkových expozicích se ale představí také rosomáci sibiřští, lišky polární a různé ptačí druhy.

Hlavní ideou celé expozice je přeměna člověka-lovce v člověka-ochránce. Napříč areálem proto vede naučná stezka, která člověka vtáhne do prostředí, kde získá pocit pobytu v autentické divočině a může z vhodně umístěných vyhlídek pozorovat chování zvířat.

Více informací:
Beringie v Zoo Brno

Beringie v Zoo Brno 
Brněnská zoologická zahrada otevřela v říjnu 2010 severskou expozici Beringie s medvědy kamčatskými, kteří jsou druhým největším poddruhem medvěda hnědého. Medvědice Kamčatka a její partner Jelizor zde budou k vidění celoročně.

Další aktuality

Schované v lese: zimní procházky k dobře utajeným památkám

Zážitky z objevování neznámého a prapodivného: přesně to vás čeká, pokud se s portálem Kudy z nudy vypravíte na pár míst, skrytých lidským očím. Jsou pitoreskní a zvláštní, romantická i strašidelná, jedno ale mají společné: zná je opravdu jen málokdo.
Památky

Kdy a kde pozorovat ptáky? Pozorujte ptáky na zimovištích i v zahradě

Možná vám zima nepřipadá pro výlety za pozorováním ptactva právě ideální: je brzy tma, do kostí proniká lezavé vlhko, často mrzne nebo padá sníh… Na druhou stranu na zimu k nám přilétají severské druhy, na polích loví potravu dravci a na vodních tocích a plochách zastihneme řadu druhů zajímavých vodních ptáků. A každá, i ta nejmenší zahrádka se může stát místem pozorování domácích ptáků, kteří hledají potravu u krmítek. Najdou-li tam ptáci v zimě potravu, oblíbí si ji a během vegetace zde možná i zahnízdí.
Příroda

Hobit a Pán prstenů v Česku aneb místa z románů pana Tolkiena

Nebýt anglického spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena, neznali bychom Hobita, Pána prstenů ani fiktivní kontinent Středozem, kde se jeho díla odehrávají. Na portálu Kudy z nudy tu a tam o některých místech píšeme, že připomínají místa z Tolkienových knížek. Která to jsou a kde je najdete?
Zážitky

Je libo čokoládové pokušení? Podlehněte sladkým dobrotám od vyhlášených mistrů

Nechte se zlákat čokoládovým pokušením – podlehněte vábení čokolády a vychutnejte si ji na jazyku i jako pleťovou masku. Za sladkým potěšením můžete však vyrazit také do vyhlášených cukráren nebo pralinkáren. Milovníky sladkého a historie nadchnou určitě také naše tipy na zajímavé výstavy a muzea týkající se sladkých pochutin.
Gurmánská turistika

A už se točí! Tipy, kam se vypravit za pohledy na město z obřího kola

Chcete si během adventu užít i něco jiného než shon za dárky a pečení cukroví? Skvělým tipem je projížďka na vyhlídkovém kole, které se během Vánoc objevilo v řadě měst. Speciální atmosféru bude mít jízda na obřím kole ve večerních hodinách, kdy uvidíte nádherně osvětlené město plné svítících vánočních dekorací z ptačí perspektivy! Udělejte radost sobě i vašim blízkým a užijte si společně neobvyklou adventní projížďku ve výšce cca 30 metrů.
Zážitky

7 věcí, které nevíte o… neobyčejných a kuriózních betlémech

Tradici stavění betlémů založil v roce 1223 František z Assisi. U své poustevny u italské vesnice Greccio oslavil narození Ježíše Krista tak, aby se do něj mohli zapojit všichni: bratři františkáni, děti i dospělí, kteří chodili poslouchat jeho kázaní, zvířata i okolní příroda. Vybudoval symbolický chlév s jesličkami, do kterých položil na slámu sošku milostného Jezulátka, k němu postavil živého vola a osla a společně s lidmi z okolí oslavili narození Spasitele noční mší svatou.
Kultura

10 tipů na výlety do zimních měst aneb ve stínu i na výsluní

Zimní dovolená na horách – existuje něco lepšího? Na portálu Kudy z nudy najdete přehled lyžařských středisek, sněhové zpravodajství, osvědčené lyžařské školy pro děti i dospělé i tipy, jak ušetřit a jak si užít co nejvíc zábavy za co nejméně peněz. Utajeným pokladem však zůstávají krásná horská městečka s poklidnou atmosférou, a přitom plná útulných kaváren a dalších zajímavostí.
Památky

Můstky, Mostky, Mostiště a jeden zapomenutý středověký most s tajemstvím

Historie, romantika a trocha tajemství, tím vším jsou opředeny nejstarší kamenné mosty u nás. Určitě vás teď napadne Karlův most přes Vltavu, písecký Kamenný most nebo barokní most v Náměšti nad Oslavou. Znáte ale například kamenný most v podhůří Železných hor, kde dokonce samotná obec dostala název podle něj – Kamenné Mosty? Vydejte se na výlet po nejstarších mostech České republiky a možná budete překvapeni, jaké příběhy se za nimi ukrývají...
Památky