!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zámek Valtice nabízí zimní prohlídky barokní kaple a divadla

Zámek Valtice nabízí zimní prohlídky barokní kaple a divadla

Vydáno 28. ledna 2020 Památky
Od 25. ledna do 15. března 2020 nabízí zámek Valtice všem, kteří obdivují památky architektury, možnost návštěvy kaple a divadla. Prohlídky se konají každou sobotu a neděli, vždy od 10:00 do 15:00. Vstupenky lze zakoupit ve vinotéce v přízemí zámeckého paláce nebo online.
Divadlo ValticeZimní okruh začíná vždy v sobotu a v neděli v zámecké vinotéce v přízemí hlavní zámecké budovy, kde si návštěvníky vyzvedne průvodce. Poté proběhne prohlídka úchvatných a skvěle dochovaných barokních prostor zámecké kaple s krátkým výkladem. Následuje přesun do zámeckého divadla, prohlídka jeviště, hlediště a především návštěva barokní mašinerie.

Vstupenky se kupují přímo před začátkem prohlídky ve vinotéce v hotovosti, v českých korunách, nebo kartou nebo elektronicky v předprodeji. Prohlídky začínají vždy v 10:00, 11:30, 13:00 a 15:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 170 korun, důchodci a studenti zaplatí 120 korun.
Zámek Valtice - za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice - za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.