Úvod > Aktuality > Zámek v Horšovském Týně představuje kostýmy z pohádek Václava Vorlíčka
Zámek v Horšovském Týně představuje kostýmy z pohádek Václava Vorlíčka
"> "> "> popelka.JPG
Památky

Zámek v Horšovském Týně představuje kostýmy z pohádek Václava Vorlíčka

  • Vydáno16. června 2019
Kostýmy Šípkové Růženky, prince Velena, čarodějnice Bludimíry nebo jezerní královny si mohou v těchto dnech prohlédnout návštěvníci horšovskotýnského zámku. Začala tady totiž výstava nazvaná Kouzelný Vorlíček. Ta představuje oděvy a rekvizity z pohádek nedávno zesnulého režiséra Václava Vorlíčka. Téměř 50 kostýmů z pohádek Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Pták Ohnivák, Kouzelný měšc a Jezerní královna bude na zámku k vidění až do 1. září.
Největší ohlas na výstavě Kouzelný Vorlíček zatím sklízejí kostýmy z pohádek Jak se budí princezny a Princ a večernice. Jejich autorem je Theodor Pištěk, takže už jen toto jméno je zárukou kvality. Zřejmě nejcennějšími jsou šaty právě z pohádky Princ a Večernice. K nim patří kostýmy Měsíčníka, Slunečníka a Větrníka.

Vystavené jsou také oděvy, které měli diváci možnost vidět v pohádkách Pták Ohnivák, Jezerní královna a Kouzelný měšec. Návštěvníci se mohou také vyfotit v královském trůně s korunou a žezlem.
Hrad a zámek Horšovský Týn –  patří k nejkrásnějším v České republice

Hrad a zámek Horšovský Týn – patří k nejkrásnějším v České republice

K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Lesů ČR „Královská rokle“ představuje asi 3 km dlouhý procházkový okruh zámeckým parkem přes známou Královskou rokli. Stezka začíná a končí u letohrádku v parku a spojuje město Horšovský Týn s místními lesy.

Zámecký park Horšovský Týn

Zámecký park Horšovský Týn

Svou rozlohou vzácných dřevin patří zámecký park v Horšovském Týnu k nejvýznamnějším parkům v západních Čechách. Romantická zákoutí přírodně krajinářského parku dotváří a oživuje několik staveb.