Úvod > Aktuality > Zámek Napajedla se naplno otevírá veřejnosti
Zámek Napajedla se naplno otevírá verejnosti
Zážitky

Zámek Napajedla se naplno otevírá veřejnosti

  • Vydáno23. dubna 2014
Přišlo jaro a s ním se také otevírají zámecké brány. Zámek Napajedla láká o víkendu 26. a 27. dubna na otevírání nejen zámecké sezony. Můžete se těšit na prohlídky zámku i zámeckou kavárnu s výbornou kávou a dezerty od jednoho z nejlepších cukrářů v České republice – Martina Beránka z brněnské restaurace Il Mercato.

NapajedlaZámek Napajedla na Zlínsku je tím pravým místem, pro strávení pohodových chvil. Ať už využijete příjemnou procházku zámeckým parkem, ochutnáte delikatesy místní kavárny či strávíte noc v zámeckých komnatách, dýchne na vás zvláštní kouzlo. Můžete se těšit na prohlídky zámku, a to vždy od 10 do 16 hodin. Zámecká kavárna bude otevřena v sobotu i neděli od 10 do 17 hodin.

Navíc v sobotu 26. dubna se můžete těšit na Den pro ženy u příležitosti otevření zámeckého holistického studia. Společně se salonem krásy a zdraví Hébé je pro vás připraven speciální program pro ženy, který zahrnuje prezentace kosmetiky Biologique Richerche, ukázku radiofrekvenčního ošetření pleti a těla (přístrojový lifting) nebo analýzu pleti přístrojem Skin-Lab zdarma. Nebude chybět ani prezentace celotělových zábalů Bioline (detox, proštíhlení, zpevnění, modelace).

Zámek NapajedlaZámek je od května do června otevřen o víkendech a státních svátcích od 10 do 16 hodin, v červenci a srpnu denně. Ostatní služby zámek nabízí celoročně a to na objednávku. Díky zpřístupnění zámku a ve spojení s nedalekým hřebčínem, Baťovým kanálem či páteřní cyklostezkou se Napajedla stávají zajímavým turistickým cílem. K dispozici je také zámecký hotel – ubytování v jedinečných zámeckých pokojích, prostory historického sídla jsou vhodné pro organizování svateb, rodinných oslav nebo firemních akcí. V zámku sídlí také Moravský kulinářský institut, který nabízí milovníkům vaření zajímavé kurzy. Pravidelně se line zámeckou kuchyní vůně dobrot, které připravují účastníci kurzu a to pod vedením paní Evy G., místní šéfkuchařky MOKULu.

Interiér NapajedlaZámek pochází z poloviny 18. století. Jde o šlechtické sídlo ve stylu pozdně francouzského baroka. Tří podlažní stavbu s více než 50 místnostmi obklopuje desetihektarový park v anglickém stylu se vzácnými dřevinami a romantickým rybníčkem s lekníny.

Ve 30. letech minulého století koupil zámek pro firmu Baťa její tehdejší majitel Jan Antonín Baťa. Plánoval zde vybudovat místo pro obchodní setkávání obchodníků z celého světa a rodinné sídlo. Zámek po roce 1945 připadl podniku Fatra Napajedla, který ho občas využíval k reprezentačním účelům. Návštěvníky překvapí, jak krásné a bohatě zdobené interiéry se zde i po letech dochovaly. Ohromí už majestátní vstupní schodiště v zámeckém foyer s jedinečnými malbami na zdech, ústící do prosluněného kulatého zrcadlového sálu s křišťálovým lustrem. Také další místnosti jsou vybaveny dobovým nábytkem i nádobím a dýchají atmosférou "starých zlatých časů".

Muzeum Napajedla s expozicí hraček v bývalém klášteře

Muzeum Napajedla s expozicí hraček v bývalém klášteře

Muzeum Napajedla láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné výstavy a historické stálé expozice. Muzeum se nachází v objektu bývalého kláštera.

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě má své nenapodobitelné kouzlo. Pokud chcete strávit dovolenou, víkend nebo třeba jen několik hodin na lodi, nemusíte hned vyrážet do Holandska nebo Francie. Podobnou příležitost už totiž máte i u nás, a to na moravském Baťově kanálu, zvaném Baťák.

Bývalý hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Bývalý hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl velkých úspěchů a dlouhá léta byl nejúspěšnějším chovatelem těchto koní v České republice. Chov bohužel skončil v roce 2023.

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.

Další aktuality

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z Piemontu

Vzácné bílé lanýže, považované za vrcholnou delikatesu a po kaviáru druhou nejdražší kuchařskou surovinu na světě, budou moci letos opět ochutnat gurmáni na Valašsku. Přímo do italské „lanýžové“ oblasti Piemont se pro ně z Velkých Karlovic vypravili kuchaři hotelů Resortu Valachy. Noc bílých lanýžů, zasvěcená ochutnávce této jedinečné podzemní houby i dalších delikates z Piemontu, nabídne gurmánům 16. listopadu zážitková restaurace Vyhlídka v hotelu Lanterna.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený

Nadcházející prodloužený víkend od 17. do 19. listopadu 2023 nabídne mimořádnou možnost návštěvy areálů Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vedení muzea rozhodlo vyjít vstříc zájmu návštěvníků, a tak od pátku do neděle budou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny otevřeny, a to vždy od 9 do 16 hodin.
Zlínský kraj | Památky

Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy

Ve vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2023 a představuje tradiční ozdoby i módními trendy ve vánoční vázdobě a zdobení stromečků. Jedná se o exkluzivní kolekce skleněných vánočních ozdob vyráběných ručně českými výrobci.
Zlínský kraj | Kultura

Užijte si strašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Letošní oslava keltského svátku Halloween probíhá ve velkém stylu! Od čtvrtka 26. do neděle 29. října 2023 potrvá speciální program, který pobaví malé i velké návštěvníky. Halloween v Zoo Zlín trvá po celé podzimní prázdniny, ale hlavní program je připraven na sobotu. Návštěvu s menšími dětmi doporučujeme spíše v pátek nebo neděli.
Zlínský kraj | Zážitky

Velké Karlovice lákají na závod Běhej Valachy

Běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 21. října 2023 v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích letošní 11. ročník sportovního seriálu DATART Valachy tour. V údolí Léskové u hotelu Galik pořadatelé připravili trasy pro dospělé i děti. O start hlavního závodu se jako host postará přední česká běžecká osobnost: držitelka českého maratonského rekordu Eva Vrabcová Nývltová. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!
Zlínský kraj | Letní sporty

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně zažije v sobotu 21. října již pětadvacátou Mysliveckou svatohubertskou pouť. Ani letos nebude chybět průvod k obrázku sv. Huberta a troubená mše svatá, kterou v 10:15 hodin celebruje administrátor olomoucké diecéze Mons. Josef Nuzík.
Zlínský kraj | Kultura

Valašský hortikomplex představí úrodu z polí, zahrad a sadů

Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Ta každoročně prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 14. do 22. října 2023. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin mimo pondělí.
Zlínský kraj | Kultura

Démon na vrcholcích hor: příběh beskydského Radegasta a jeho bratra

Jedním z nezaměnitelných symbolů Beskyd je socha Radegasta, slovanského pohanského boha slunce, hojnosti a úrody. Víte ale, kdy a jak se do sedla v polovině cesty z Pusteven na Radhošť dostal? A že stejného Radegasta najdete tam, kde byste ho rozhodně nečekali: v pražské zoologické zahradě?
Zlínský kraj | Příroda