Úvod > Aktuality > Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí patří milovníkům rostlin
Nepenthes ampullaria
"> Nepenthes ampullaria "> Blatouch bahenní "> Drosera rotundifolia
Kultura

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí patří milovníkům rostlin

  • Vydáno31. ledna 2013
Prostory zámku Kinských ve Valašském Meziříčí patří všem obdivovatelům botaniky. Milovníci rostlin zde naleznou hned dvě výstavy věnované masožravým rostlinám a interaktivní výstavu s názvem Pojďte si hrát s kytkami aneb Herbář Masarykovy univerzity.
Hravá výstava s názvem Pojďte si hrát s kytkami, na které se podíleli odborníci Mendelového muzea v Brně, přibližuje rostliny doslova až na dotek – návštěvníkům je totiž dovoleno si vše osahat a prozkoumat – od dřeva stromů, přes šišky či větvičky s pupeny. Bez ohledu na věk se zde můžete seznámit s uměním výroby herbáře a vším, co k němu patří. Pro zájemce je na výstavě i návod na správné vylisování, sušení rostlinek a mnoho dalších užitečných rad.

Za vidění stojí i další z expozic s názvem Masožravky – zelení dravci mezi rostlinami. Na zájemce o tento druh rostlin zde čeká řada živých exponátů z celého světa: špirlice, heliamfory, láčkovky, rosnolisty, rosnatky či tučnice a mucholapky. Přehlídku masožravek doplňují textové panely s informacemi o rostlinách. Návštěvníci zde mohou získat také rady o pěstování těchto rostlin.
Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Památka ve správě Muzea regionu Valašsko prošla v posledních třech letech rozsáhlou rekonstrukcí a od března 2022 je opět přístupna veřejnosti. K hlavní lákadlům patří moderní multimediální expozice o vztahu člověka a okolní přírody.