Úvod > Aktuality > Zámek Ctěnice v neděli provoní jitrnice a koblížky
Zámek Ctěnice v neděli provoní jitrnice a koblížky
"> "> Zámecký areálu Ctenice na víkend pripravil opravdu pestrý program "> Nedele 8. února se na ctenickém zámku ponese v duchu masopustních oslav
Zážitky

Zámek Ctěnice v neděli provoní jitrnice a koblížky

  • Vydáno15. února 2020
Zámecký areálu Ctěnice připravil na neděli 16. února opravdu pestrý program. Bujará oslava masopustu bude spojená s oslavou cechu řeznického. Chybět nebudou tradiční fašankové koblihy, boží milosti ani horký mošt a medovina. Proběhne také originální česká zabíjačka s ukázkoubourání prasete a tradičních postupů zpracování vepřového masa a výroba jitrnic.
Masopust CtěniceV neděli 16. února se masopustními maškarami můžete potkat od 10 hodin v areálu zámku Ctěnice. V duchu masopustních oslav bude připraveno tradiční občerstvení. Ochutnáte obřadní a obyčejové pečivo, které se váže k masopustnímu období.
 
Pravou českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn. O masopustní veselí se postará skupina Vševiláci, která má přichystané divadelní scénky, hry a tancovačku. Nebude chybět harmonikář Franta Albrecht.

Ukázka bourání prasete a tradičních postupů zpracování vepřového masa i výroba jitrnic bdue probíhat v 11:30 a 14:00 hodin. Ochutnat bude možné jelítka, jitrnice, tlačenky, prdelačku, uzeniny, grilované a uzené sýry, čerstvě pečené koblížky, trdla, palačinky nebo perníčky. V 15:00 jste zváni na koncert Pražského pouťového orchestru v sále Kočárovna.

Pro děti je přichystána výtvarná dílna a malování na obličej. Chybět nebudou tradiční koblihy, kremrole ani horký mošt a medovina. Vstupné na masopust je zdarma.
Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.