Úvod > Aktuality > Zámek Ctěnice v sobotu provoní jitrnice a koblížky
Zážitky

Zámek Ctěnice v sobotu provoní jitrnice a koblížky

  • Vydáno1. února 2024
Zámecký areál Ctěnice připravil na sobotu 3. února opravdu pestrý program. Bujará oslava masopustu bude doplněna o ukázky masopustních lidových zvyků, chybět nebudou tradiční fašankové koblihy, horký mošt ani zabijačkové speciality. Masku si můžete vyrobit v zámecké dílně a loutková pohádka rozesměje děti i dospělé.
V sobotu 3. února se s masopustními maškarami můžete potkat od 11 hodin v areálu zámku Ctěnice. V duchu masopustních oslav bude připraveno tradiční občerstvení. Ochutnáte obřadní a obyčejové pečivo, které se váže k masopustnímu období. Chybět nebudou tradiční koblihy, pivo, horký mošt či zabijačkové speciality.
 
K masopustnímu veselí přispěje národopisný spolek Doudleban, s divadýlkem pro děti přijede Naivní divadlo Liberec. Nemáte masopustní masku? Vůbec navadí. Masku do masopustního průvodu si vyrobíte od 11 hodin v zámecké díně. Bude to fantastická škraboška, masky pánů a dam ze zámku, nebo tradiční zvířecí motivy? Vstupné do dílny je 50 Kč. 

Masky už mají všichni a ve 13:00 je čas na zahájení masopustu. S ukázkami vystoupí folklorní soubor Doudleban. Uvidíte masopustní koledu, zahraje i harmonikář. Ve 14:00 ožijí loutky pod rukama Markéty Sýkorové z Naivního divadla Liberec. V pohádce Jak Kuba chodil za Markytou vás pobaví směšné konání hloupého Kuby. Jak to, že vždycky všechno tak pomotá? Úspěšná pohádka vznikla na motivy bratří Grimmů. 

V 15:00 vyrazí masopustní průvod po areálu zámku a přivítá masopustní průvod z Vinoře. Veselí ukončí opět soubor Doudleban s ukázkami folklorního masopustu a k dobré náladě i dobrému jídlu zahraje harmonikář. 
Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Literární pořad Mater speciosa v Koněpruských jeskyních. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 24. února a trvá do 14. dubna 2024. Mezi hity letošních atrakcí patří 65 metrů vysoký Airborne – největší kolotoč svého druhu v Evropě (s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů), vodní dráha Big Splash anebo obří řetízkový kolotoč Aeronaut.
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness