Úvod > Aktuality > Zámek Bučovice má otevřeno i v zimě

Zámek Bučovice má otevřeno i v zimě

Vydáno 6. ledna 2020 Památky
Ne všechny památky mají v zimě zavřeno, na zámku v Bučovicích můžete navštívit od 7. ledna expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa i v tomto zimním období. Nahlédnete zde do života moravských aristokratů, dozvíte se, jak získávali vzdělání či majetek, jakým koníčkům se věnovali, ať už to bylo cestování či sběratelství. Poznáte jejich každodenní život a pochopíte, jak se tehdy žilo moravské šlechtě. Expozice je v zimě otevřena od úterý do neděle od 9 do 15 hodin, a to až do konce března 2020.
Zámek BučoviceNejdůležitějším „exponátem“ expozice však zůstává samotný zámek v Bučovicích, jeden ze skvostů renesančního umění na Moravě a zároveň klenot evropské pozdně renesanční architektury, v jehož zdech je příběh renesanční aristokracie přítomen dodnes.

Expozice, v níž je možné na jednom místě spatřit to nejlepší z období renesance, co se dochovalo na moravských hradech a zámcích, se nachází v prvním patře východního křídla zámku.
 
BučoviceZámek Bučovice patří k nejvýznamnějším pozdně renesančním aristokratickým sídlům u nás. Jeho stavebník, poslední mužský člen starobylého rodu Jan Šembera z Boskovic si zde, uprostřed půvabné moravské krajiny, nechal vystavět sídlo, které nejlépe dokládá vytříbenost umění z časů saturnského císaře Rudolfa II. Ke stavbě zámku si nepovolal nikoho jiného než císařského dvorního antikváře a znalce umění Jacopa Stradu, podle jehož návrhů vznikla nejen dokonalá zámecká architektura, ale také skvostné interiérové dekorace, na nichž se zřejmě podíleli umělci z celé Evropy, pracující pro panovnický dvůr. Na rozdíl od císařských sídel se strhující a podmanivě rafinované interiéry bučovického zámku dochovaly do současnosti. Nástěnné malby a štuky zde, ačkoliv je zámek vzdálen od všech dvorských center, nejlépe a zcela unikátně zpodobňují podivuhodnou epochu, kdy se české země díky svému melancholickému panovníkovi, staly centrem světového umění.
Zimní prohlídková trasa na zámku v Bučovicích

Zimní prohlídková trasa na zámku v Bučovicích

Ne všechny památky mají v zimě zavřeno, na zámku v Bučovicích můžete navštívit expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa i v tomto zimním období. Nahlédnete zde do života moravských aristokratů, dozvíte se, jak získávali vzdělání, majetek či jakým koníčkům se věnovali.

Renesanční zámek Bučovice

Renesanční zámek Bučovice

Zámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství v České republice. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a kašna na nádvoří. Zámek je unikátní stavbou italské renesance na sever od Alp.

Další aktuality