Úvod > Aktuality > Největší letní plzeňský festival Živá ulice myslí i na děti
V srpnu jedte do Plzne za festivalem i historií
"> V srpnu jedte do Plzne za festivalem i historií "> Veletrh autorské módy a designu Plzen Fashion Days "> Metropole západních Cech bude v srpnu žít "> Živá ulice - nejvetší letní open-air festival v Plzni
Zážitky

Největší letní plzeňský festival Živá ulice myslí i na děti

  • Vydáno8. srpna 2016
Festival Živá ulice každoročně myslí na děti i jejich rodiče. Devítidenní hlavní blok festivalu začíná v pátek 12. srpna. Těšit se můžete na hudbu, divadlo a bohatý doprovodný program na několika scénách v historickém centru Plzně. Jedna z nich, v místě u bývalých městských hradeb, kterému se říká Proluka, bude patřit především dětem. Promění se v netradiční hřiště pod širým nebem s molitanovou vodou nebo stolními hrami v nadstolních velikostech. Od pondělí 15. srpna tu na děti každý den od 16 hodin čeká divadelní pohádka.
Do Plzně v srpnu zavítá přes několik set umělců z České republiky i zahraničí, kteří oživí historické centrum města. 

Festival Živá ulice už o víkendu 12. až 14. srpna nabídne blok Plzeňská namlouváníčka. Program této části festivalu láká především na silent kino, pohádky pro děti a DJs pod širým nebem. Navíc už od pátku bude v Proluce k vidění open air výstava z cyklu Barvy na ulici, tentokrát na téma Výročí 700 let Karla IV. Pohádky pro děti začínají v Proluce od 16 hodin. V sobotu to bude příběh O psu Pes, na neděli přichystalo Divadlo Buřt pohádku O rybáři a jeho ženě.

V pondělí 15. srpna startuje hlavní hudební blok, který  přinese program hned na pěti scénách. Každé odpoledne a večer rozhodně bude stát za to. Těšte se  třeba na plzeňské legendy Znouzectnost a Kníry, éterickou Aničku Polívkovou, francouzský šarm VOILA, underground v podání Tony Ducháček & Garage, vytříbený humor Jiřího Schmitzera a Xaviera Baumaxy nebo swingovou party pod taktovkou Gadjo.cz. Zahraje také Frajara Putika, Vložte kočku a celá řada dalších hudebníků. Zajímavé zážitky slibují také doprovodné akce festivalu Živá ulice.

Než na festival Živá ulice vyrazíte, v klidu stihnete návštěvu několika plzeňských „nej“. Čtvrté největší město České republiky má nejvyšší kostelní věž (102 m) a po Jeruzalémě a Budapešti třetí největší synagogu na světě. Najdete zde největší soubor gotických pušek – hákovnic v Evropě i nejstarší letiště v České republice (z roku 1911). Jako jediná v ČR má spojenou zoologickou a botanickou zahradu, o kterých se říká, že předčí všechny ostatní. A když se přece jen vrátíme k pivovarnictví, které z Plzně čiší na každém rohu, zmiňme jediné muzeum na světě dochované v původním středověkém právovárečném domě nebo největší pivnici v Čechách s 580 místy, která se nachází přímo v areálu Plzeňského pivovaru. Každé z těchto míst rozhodně stojí za vaši pozornost.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Velká synagoga v Plzni – třetí největší na světě

Velká synagoga v Plzni – třetí největší na světě

Velká synagoga je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a třetí největší na světě. Velkolepá stavba postavená v maursko-románském slohu se zajímavými interiéry slouží dnes i jako koncertní a výstavní sál.