Úvod > Aktuality > Zábavný park Vida! prodloužil o prázdninách otevírací dobu
Zábavný park Vida! prodloužil o prázdninách otevírací dobu
"> ">
Zážitky

Zábavný park Vida! prodloužil o prázdninách otevírací dobu

  • Vydáno5. srpna 2015
V pátek a v sobotu má zábavný vědecký park Vida! otevřeno až do 19.00. V Divadle vědy běží nová science show „Dělám tlaky, dělej taky“ a na galerii návštěvníci zhlédnou novou výstavu s názvem „Vynálezy, které ovlivnily lidstvo“.
Provozovatelé se rozhodli vyjít vstříc svým návštěvníkům a po dobu letních prázdnin prodloužili otevírací dobu zábavného vědeckého parku Vida! v pátek a v sobotu až do 19 hodin. Obvyklá návštěva Vida! totiž zabere minimálně tři hodiny. Cestu za zábavou a poznáním si tak v létě klidně mohou zájemci naplánovat i v pátek po pracovní době či v sobotu po zajímavém výletě nebo návštěvě koupaliště.

 

Největší zážitek? Tlaková show!

Představení se zábavnými pokusy, která se několikrát během dne odehrávají v Divadle vědy, patří k největším zážitkům z návštěvy Vida! Po „Ohnivé show“ a představení „Mráz a žár“ uvádíme novou originální autorskou show „Dělám tlaky, dělej taky“ věnovanou fenoménu atmosférického tlaku. Po akčním apokalyptickém úvodu, který přibližuje, co by se stalo, kdyby byl z místnosti odčerpán všechen vzduch, se diváci dozvědí, že s tlakem je to jako s ohněm. Také je dobrý sluha, ale špatný pán.


Vidátoři, showmeni a lektoři v jedné osobě, publiku názorně předvedou explozi balónkového človíčka, „pěnění krve“ a další následky poklesu tlaku v okolí. Dále ukáží, proč není možné, aby vesmírná loď ve vesmíru hlasitě explodovala, jak krásné kouřové kroužky dokáže vytvořit vzduchové dělo a mnoho dalších překvapivých pokusů.

Vědecká představení trvají přibližně 40 minut, konají se několikrát během dne a jsou v ceně běžné vstupenky. Přesné začátky se návštěvníci vždy dozvědí díky hlášení z pokladny. Novou show „Dělám tlaky, dělej taky“ uvádí Vida! v letních měsících obvykle v úterý a ve čtvrtek. Kapacita Divadla vědy je 80 osob, místa nelze rezervovat.
 

Vynálezy, které ovlivnily lidstvo

Chcete se dozvědět, jaké to je být vědcem? Výstava „Vynálezy, které ovlivnily lidstvo“ nabízí hned tři možnosti, jak se s touto oblastí blíže seznámit. Najdete zde informační panely přibližující práci Akademie věd České republiky, která výstavu připravila ke 125. výročí svého vzniku. Vedle nich je umístěno pět interaktivních exponátů ukazujících principy běžných optických přístrojů. Hravou formou se návštěvníci dozvědí, jaký je princip Keplerova a Galileova dalekohledu, jak se na sítnici našeho oka odráží obraz či co dokáže spojka a rozptylka. Třetí část je věnována prvnímu českému nositeli Nobelovy ceny Jaroslavu Heyrovskému. „Příběh kapky“, jak je dílčí expozice nazvaná, poukazuje nejen na nevšední vědecké i lidské vlastnosti Heyrovského, ale přináší i exponáty historické hodnoty.


Výstava byla zahájena 9. 7. 2015 a v zábavním vědeckém parku Vida! ji najdete až do konce října. Návštěva dočasné expozice je v ceně vstupného do celého centra.
 
Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura