Úvod > Aktuality > Za vůní čokolády se vydejte do Zlína

Za vůní čokolády se vydejte do Zlína

Vydáno 15. ledna 2019 Gurmánská turistika
Milujete čokoládu? Pak zamiřte o víkendu do Zlína! Od pátku 18. do neděle 20. ledna 2019 se ve Sportovní hale Euronics uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. První čokoládový veletrh svého druhu návštěvníkům nabídne čtyři hlavní sekce: výstavu obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídku na které šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty, prodejní stánky partnerských organizací a dětský koutek.
Čoko festivalČokoládový Festival 2019 ve Zlíně pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.
 
Těšit se můžete na vepřovou kýtu s čokoládovou omáčkou šéfkuchaře Jiřího Holuba, ve škole vaření se naučíte polévku z červené řepy s malinami a bílou čokoládou, kuřecí Mole s Fatalii Yellow a čokoládou, lososa v bílé čokoládě a lékořicí anebo čokoládové lanýže z bílé a tmavé čokolády.

Čoko festival dortíčkyI tento rok budou na Čokoládovém festivale různé degustace a workshopy pro děti i dospělé (výroba čokoládových makronek, pralinek,… a další). Ve výstavním sále budou ke zhlédnutí obaly čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil pan Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty a filmové dokumenty.
 
Na festivale budete mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – víno z Francie, Korunna Pralines, ChocoBonte, Mr Vonka, Chocolaterie Havířov, Marmeládová zahrada, Sirupárna, Felinni Chocolates, Čokoláda Lyra, Čo-Xo, Šmakujto. K dostání bude rovněž čokoládové pivo, vafle, fondán, čokoládové víno, čoko-kebab a další.

Další aktuality

11.10.
2019
Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí

Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí

Východní Morava | Gurmánská turistika
26.9.
2019
Jablečná slavnost provoní v neděli Hostětín

Jablečná slavnost provoní v neděli Hostětín

Východní Morava | Gurmánská turistika