Úvod > Aktuality > Výstavu Radek Pilař dětem doplnila nová expozice
Výstavu Radek Pilar detem doplnila nová expozice
"> Výstavu Radek Pilar detem doplnila nová expozice "> Deti budou na výstave pomáhat Rumcajsovi vysazovat nové stromky "> V rámci nové výstavy porádá GUD víkendové tvorení
Kultura

Výstavu Radek Pilař dětem doplnila nová expozice

  • Vydáno7. listopadu 2013
V pražské Galerii umění pro děti GUD, kde až do 24. listopadu probíhá interaktivní výstava s názvem Radek Pilař dětem, byla doplněna expozice s názvem Les Řáholec očima dětí. Celá výstava je poctou velkému umělci, který nás před 20 lety bohužel opustil, ale který kromě vlastní umělecké tvorby věnoval značnou část svého nadání, umu a času dětem a jejich světu pohádek, představ a fantazie.
RumcajsExpozici lesa Řáholce v rámci výstavy Radek Pilař dětem připravila galerie GUD ve spolupráci s firmou Lesy České republiky. Loupežník Rumcajs byl vždy ochránce lesa a jeho života v něm. Monumentem obohacení expozice jsou zajímavě vytvořené stromy, jenž tvoří základ lesa. Děti zde budou pomáhat Rumcajsovi vysazovat nové stromky, které sami vytvoří a tímto budou doplňovat celkové umělecké dílo. Expozici provází zvuky z našich lesů.

Tradičně je v Galerii umění pro děti v rámci výstavy připraven i školní program pod vedením PhDr. Jany Skarlantové. Děti navštíví nejen výstavu, ale vyzkouší si v rámci Ateliéru GUD i různé výtvarné techniky, které jsou pro Radka Pilaře typické. Program je sestaven tak, aby zaujal děti od mateřských školek až po druhý stupeň základních škol.

Široké veřejnosti nabídne GUD rozsáhlý doprovodný program s tématikou výstavy, který se většinou odehrává o víkendech – každou sobotu a neděli, vždy od 14:00 hodin. V rámci nové výstavy například pořádá GUD víkendové tvoření ve dnech 16. a 17. listopadu. Workshopy – Les Řáholec očima dětí aneb povídání o lese, kde děti budou spoluvytvářet s Honzou Šimrem Rumcajsův les.