Úvod > Aktuality > Nahlédněte do posmrtného života egyptských faraonů v Národním muzeu
Nahlédněte do posmrtného života egyptských faraonů v Národním muzeu
"> "> ">
Zážitky

Nahlédněte do posmrtného života egyptských faraonů v Národním muzeu

  • Vydáno4. října 2019
V Historické budově Národního muzea si díky moderním technologiím vychutnáte reálný zážitek z dávné historie – na výstavě Tutanchamon RealExperience můžete sledovat posmrtný život faraona a jeho poddaných! Výstava je otevřena až do 31. 1. 2020.
Tutanchamonova výstavaPrvní část výstavy Tutanchamon RealExperience obsahuje výběr originálních předmětů, jejichž prostřednictvím se návštěvníci seznámí s tím, jaké představy měli staří Egypťané o posmrtném životě. Většina těchto vzácných artefaktů, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, pochází ze sbírek Národního muzeaNáprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Mimo to je zde k vidění například i jedinečná socha mladého faraona zapůjčená z Musea August Kestner v Hannoveru Nadací Fritze Behrense.

AnubisDruhá část výstavy je postavena na multimediálním systému vyvinutém s použitím nejnovějších technologií, který návštěvníkům umožní sledovat posmrtný život faraona a jeho poddaných. Vědecká přesnost této fascinující podívané je zajištěna renomovanými, světově proslulými egyptology, kteří se na projektu podíleli. Díky tomu může návštěvník detailně prozkoumat aspekty egyptské víry týkající se podsvětí. Prostřednictvím neobyčejných obrazů si projde charakteristické rysy egyptské civilizace od Théb až po Údolí králů; temná, matně osvětlená chodba zase návštěvníka zavede do míst, kde zažije cestu faraona věčností prostřednictvím animací vytvořených s pomocí obrazů nejdůležitějších hrobek panovníků.

Národní muzeum je otevřeno denně od 10 do 18 hodin, vstupné na výstavu Tutanchamon RealExperience stojí pro dospělé 320 korun, studenty a seniory 270 Kč a rodinné vstupné vyjde na 150 Kč na osobu.
Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.