Úvod > Aktuality > Výstava Titanic definitivně opouští Evropu! V Brně ji můžete vidět už jen týden
Výstava Titanic definitivně opouští Evropu! V Brně ji můžete vidět už jen týden
"> ">
Kultura

Výstava Titanic definitivně opouští Evropu! V Brně ji můžete vidět už jen týden

  • Vydáno12. května 2019
Výstava Titanic má před sebou poslední dny na brněnském Výstavišti. Své návštěvníky přivítá již jen do 19. května 2019. Stovky reálných exponátů z vraku lodi přišly do pavilonu C obdivovat desítky tisíc návštěvníků. Ti, kteří ještě na výstavě nebyli, mají tak poslední možnost. Podle organizátorů výstavy expozice Titanic v Evropě definitivně končí a popluje rovnou do dílen amerických restaurátorů. Na poslední dny chystají organizátoři v Brně ještě zajímavé akce, například ke každé rodinné vstupence dostanou návštěvníci zdarma speciální noviny z Titaniku
Výstava Titanic sklidila úspěch po celém světě. Důkazem tomu je, již více než deset milionů návštěvníků, kteří ji během svého putování napříč kontinenty navštívili. Svou pouť na výstavních plochách absolvovala téměř na všech kontinentech v několika desítkách zemí světa.

Nyní však svoji cestu končí. Po ukončení výstavy v Brně, putují originální exponáty z Titaniku do rukou restaurátorů ve Spojených státech. Poté by měly být předmětem aukce a zřejmě navždy zmizí do soukromých sbírek. Proto se v Brně jedná o zřejmě poslední výstavu těchto originálních exponátů.
 
Díky unikátním a přesným rekonstrukcím částí lodě, se návštěvníci projdou chodbou první třídy, nakouknou do kajuty tehdejší smetánky, okusí atmosféru strojovny, prohlédnou interiér slavné kavárny Verandah cafe nebo se dotknou osudného ledovce.
 
Výstava je koncipována jako zážitková, aby návštěvníkům poskytla co nejautentičtější dojmy, které prožívali reální cestující na Titaniku.  Proto na výstavě kromě cenných exponátů a dokonalých rekonstrukcí zní také hudba, ruchy lodě i skřípění ledovce. Dobovou atmosféru noblesy a technického pokroku Titaniku zachycují rekonstrukce jednotlivých částí lodě, jako například strojovny, chodby milionářů, kajuty první a třetí třídy nebo dotek reálného ledovce a následný pohled na vrak Titaniku na dně oceánu.

Výstava Titanic je v Brně otevřena již jen do 19. května, každý den od 9:00 do 20:00 hodin včetně státních svátků. Její prodloužení již není možné.
BVV – Brněnské výstaviště

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Veletrh vědy 2023

1.6.
3.6.
Veletrh vědy 2023

Ocitněte se na chvíli v kůži a čase profesora Otty Wichterleho a vyrobte si silonky tak, jako se to před více než padesáti lety podařilo jemu. Zjistěte, jak funguje chytrá domácnost, nejmodernější dalekohledy či jazyková poradna.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura